Specjalista ds. badań i analiz (ZSK2 /Z5)

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” na stanowisko:

Specjalista ds. badań i analiz

Nr ref. ZSK2/Z5/SBA/27/3101/BIP

Miejsce pracy: Warszawa

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie – od strony merytorycznej  i organizacyjnej – prac z zakresu walidacji efektów uczenia się, w tym prac nad rekomendacjami do włączenia istniejących sieci doradztwa zawodowego i edukacyjno-zawodowego w proces uzyskiwania kwalifikacji przez dorosłych Polaków oraz nad rekomendacjami dot. rozwiązań z zakresu walidacji stosowanych w szkolnictwie wyższym.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji można znaleźć na stronie: http://www.kwalifikacje.gov.pl.

Główny zakres obowiązków

  • Udział w pracach koncepcyjnych i analitycznych służących wypracowaniu rekomendacji z zakresu walidacji efektów uczenia się, w tym m.in. w pracach nad koncepcją badania i narzędzi badawczych.
  • Wsparcie w organizacji konsultacji z przedstawicielami publicznych służb zatrudnienia oraz szkół wyższych.
  • Gromadzenie i opracowywanie informacji dotyczących polityk publicznych, projektów, praktyk i badań z zakresu walidacji efektów uczenia się w Polsce i za granicą (desk-research).
  • Wparcie merytoryczne i organizacyjne w zakresie realizacji zamówień publicznych, w tym sporządzanie i pilnowanie przepływu dokumentacji związanej z zamówieniami publicznymi.
  • Udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach, seminariach oraz spotkaniach z interesariuszami, dotyczących różnych aspektów funkcjonowania systemu kwalifikacji, w szczególności walidacji efektów uczenia się.
  • Współpraca z innymi zadaniami projektu ZSK2, w tym wsparcie merytoryczne w zakresie walidacji efektów uczenia się.

Wymagania

1.      Wykształcenie wyższe (mile widziane wykształcenie w zakresie nauk społecznych lub ekonomicznych).

2.      Wiedzę w przynajmniej jednym z niżej wymienionych obszarów:

b)      relacji między systemem edukacji i rynkiem pracy w Polsce;

c)      edukacji pozaformalnej i uczenia się nieformalnego oraz metod sprawdzania i potwierdzania kompetencji uzyskanych w ten sposób;

d)      polityki uczenia się przez całe życie oraz mechanizmów jej wspierania.

3.      Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy analityczno-badawczej w zakresie badań społecznych lub edukacyjnych (w tym szukanie, selekcjonowanie i prezentowanie informacji, tworzenie koncepcji badań i narzędzi badawczych, prowadzenie badań, analiza danych jakościowych lub ilościowych, formułowanie wniosków i rekomendacji).

4.      Doświadczenie w przygotowywaniu, redagowaniu i edytowaniu tekstów (np. materiałów informacyjnych, raportów, artykułów publicystycznych lub naukowych).

5.      Doświadczenie we współpracy z podmiotami zewnętrznymi (mile widziane doświadczenie
w prowadzeniu lub organizacji seminariów, warsztatów, szkoleń).

6.      Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2.

  1. Dobrą znajomość pakietu MS Office.

8.      Kompetencje w zakresie pracy zespołowej, komunikatywności, samodzielności i rzetelności.

Oferujemy

  • Wynagrodzenie zasadnicze w przedziale: 5000-6000 zł brutto.

  • Udział w nowatorskich projektach z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym w doskonaleniu ich założeń, unikatowa możliwość uczestniczenia w tworzeniu rozwiązań edukacyjnych.
  • Pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole.
  • Wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu.

Warunki zatrudnienia

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu. Pierwsza umowa na okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony do końca realizacji projektu tj. do 31.12.2019 r.
  • Możliwość uczestniczenia w realizacji kolejnych projektów dotyczących wdrażania ZSK.
  • Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego do 25 lutego 2018 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule NR REF.: ZSK2/Z5/SBA/27/3101/BIP

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.”

IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje politykę równych szans w zatrudnieniu.

Projekt „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” (dalej jako „Projekt”) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Informujemy, że Administratorem danych jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie przy ul. Górczewskiej 8. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Dodatkowe informacje