Główny specjalista ds. badań i analiz (ZSK1/Z1/Z2)

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” na stanowisko:

Główny specjalista ds. badań i analiz

Miejsce pracy: Warszawa

Numer referencyjny: ZSK1/83/Z1/Z2/1608/BIP

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie realizowała działania związane z analizą i prognozowaniem zapotrzebowania na zawody, kwalifikacje i umiejętności w ramach ZSK, w obszarze dziedzinowym związanym z wpływem działań strategicznych na zapotrzebowanie na kwalifikacje i umiejętności na rynku pracy.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) można znaleźć na stronie: http://www.kwalifikacje.gov.pl.

Główne obowiązki

  • współpraca z kadrami ministerstw w celu gromadzenia i analizy danych dot. potrzeb w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy o ZSK, w szczególności zapotrzebowania na zawody, kwalifikacje i umiejętności
  • udział w przygotowaniu Raportu dotyczącego rezultatów analiz na potrzeby monitorowania funkcjonowania ZRK oraz rekomendacji dla ministra  koordynatora ZSK dot. udoskonalania rejestru,
  • gromadzenie i analiza problemów zgłaszanych przez różne podmioty ZSK (ministerstwa, PARP, interesariusze),
  • współpraca przy realizacji działań polegających na przygotowaniu kolejnych 4 procedur dla kadr ministerstw oraz  w ramach współpracy z zewnętrznym doradcą wypracowaniu podejścia metodologicznego do identyfikacji i opisania optymalnych modeli organizacyjnych związanych z realizacją zadań wynikających z ustawy o ZSK w ramach ministerstw właściwych a także opracowania możliwych wariantów tych modeli (w tym analiza desk research dot. różnych modeli i wypracowanie wniosków w kontekście ZSK) w celu wsparcia  w obszarze prowadzenia nadzoru merytorycznego nad tworzeniem produktów projektu,
  • prowadzenie analiz związanych z zapotrzebowaniem na zawody, kwalifikacje i umiejętności na potrzeby współtworzenia materiałów instruktażowych na temat opisywania kwalifikacji w ZSK i uzupełnianie ich szczególnie w zakresie przykładowo opisanych zestawów efektów uczenia się obejmujących kompetencje społeczne,
  • przygotowanie raportów, analiz i prezentacji na potrzeby opisywania kwalifikacji w ZSK, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem na zawody, kwalifikacje i umiejętności; wspieranie rozwijania katalogu możliwych do wykorzystania metod identyfikacji i weryfikacji efektów uczenia się,
  • przygotowywanie prezentacji oraz współprowadzenie seminariów informacyjno-konsultacyjnych na temat rezultatów analiz zapotrzebowania na zawody, kwalifikacje i umiejętności, w ramach opisywania kwalifikacji w ZSK dla przedstawicieli zainteresowanych środowisk (również w kontekście roli kompetencji społecznych oraz możliwych sposobów ujmowania ich w opisywanych kwalifikacjach),
  • moderowanie spotkań roboczych zespołów w ramach analizowania i prognozowania zapotrzebowania na zawody, kwalifikacje i umiejętności oraz spotkań z przedstawicielami zainteresowanych środowisk konsultujących kwalifikacje opisywane w ramach Projektu,
  • opracowywanie wkładu merytorycznego do dokumentacji związanej z realizacją działań projektowych oraz ścisła współpraca z wykonawcami zadań zleconych (m.in. autorami ekspertyz, opinii i analiz),
  • ścisła współpraca z opiekunami zadań (odpowiedzialnymi za jakość prac prowadzonych w poszczególnych obszarach projektu) oraz ekspertami merytorycznymi, nakierowana na spójność, jakość i poprawność merytoryczną rezultatów prowadzonych prac (koncepcji, rozwiązań, narzędzi).

Wymagania

  • wykształcenie wyższe, preferowane w zakresie nauk społecznych, humanistycznych lub ekonomicznych,
  • minimum 3-letnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze edukacji, zarządzania zasobami ludzkimi lub rynku pracy,
  • znajomość idei uczenia się przez całe życie oraz mechanizmów jej wspierania (w tym mechanizmów wdrażanych w ramach UE),
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz umiejętność myślenia krytycznego, szybkiego uczenia się i konstruktywnego poszukiwania rozwiązań
  • doświadczenie w opracowywaniu, redagowaniu i edytowaniu dokumentów, tj. ekspertyzy, raporty, materiały informacyjne.
  • wysokie kompetencje społeczne, dyplomacja i terminowość,
  • doświadczenie w prowadzeniu seminariów, warsztatów lub szkoleń oraz ich organizacji,
  • umiejętność pracy pod presją czasu, dbałość o szczegóły, wysoka kultura osobista,
  • dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności arkuszy kalkulacyjnych oraz programów statystycznych.

Mile widziane:

  • wiedza na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji,
  • doświadczenie w realizacji  badań edukacyjnych.

Oferujemy

  • Udział w nowatorskich projektach z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym
  • w doskonaleniu ich założeń, unikatowa możliwość uczestniczenia w tworzeniu rozwiązań systemowych w skali całego kraju.
  • Wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu.
  • Pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole.
  • Zatrudnienie na umowę o pracę na czas realizacji projektu do 30. 11.2018 r.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 24.08.2018 r. na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule NR REF. ZSK1/83/Z1/Z2/1608/BIP

Prosimy o zawarcie w CV oświadczenia:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” albo oświadczenia „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego procesu rekrutacji i przyszłych procesów rekrutacji” oraz poniższego Oświadczenia:

Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych

Oświadczam, iż zostałem/am poinformowana/y że:

• Administrator danych i kontakt do niego: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180, Warszawa; e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ; Tel: 22 2417100

• Kontakt do inspektora ochrony danych:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

• Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy.

• Podstawa prawna: Art. 22ust. 1 i 4 ustawy Kodeks Pracy i przepisów wykonawczych do tej ustawy w zakresie określonym w tych aktach prawnych, na podstawie wyrażonej zgody w pozostałym zakresie.

• Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.

• Kandydat posiada prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

• Kandydat ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

• Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie jest stosowane profilowanie.

• Podanie przez Kandydata danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

 IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje politykę równych szans w zatrudnieniu.

Projekt „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” (dalej jako „Projekt”) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dodatkowe informacje