Specjalista ds. badań i analiz /ZSK1/Z3/Z6/

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” na stanowisko:

Specjalista ds. badań i analiz

Miejsce pracy: Warszawa

Numer referencyjny: ZSK1/94/Z3/Z6/1109/BIP

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za dbanie o efektywną współpracę w ramach zespołów badawczych oraz współpracę z zewnętrznymi ekspertami i wykonawcami,  organizację seminariów i paneli eksperckich, opracowywanie narzędzi badawczych, analizę danych, w tym prowadzenie analiz dotyczących monitorowania i ewaluacji w ZSK (w ramach monitorowania edukacji formalnej i uczenia się przez całe życie) oraz przygotowywanie raportów z prowadzonych analiz.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) można znaleźć na stronie: http://www.kwalifikacje.gov.pl.

Główne obowiązki

  • udział w wypracowaniu rekomendacji w zakresie przygotowania podmiotów mogących pełnić funkcję instytucji certyfikującej do wdrażania rozwiązań w zakresie nadawania kwalifikacji i zapewniania ich jakości oraz w zakresie wdrażania i wykorzystywania sektorowych ram kwalifikacji,
  • samodzielne opracowywanie narzędzi badawczych, przeprowadzenie desk research w zakresie logiki ZSK, w tym edukacji formalnej.
  • opracowywanie wkładu merytorycznego do dokumentacji dot. zamówień publicznych
  • organizacja seminariów eksperckich,
  • dostarczanie informacji na podstawie prowadzonych analiz oraz kontaktów z interesariuszami do raportów i rekomendacji opracowywanych w projekcie.
  • Wymagania
  • wykształcenie wyższe, preferowane w zakresie nauk społecznych, humanistycznych lub ekonomicznych,
  • co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w pozyskiwaniu do współpracy różnych instytucji np. urzędów, lokalnych przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, firm sponsorujących,
  • doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu konferencji, seminariów, spotkań, eventów,
  • umiejętność swobodnego posługiwania się słowem pisanym (doświadczenie w redakcji tekstów) oraz doświadczenie w przeprowadzaniu prezentacji dla dużych grup,
  • wysokie kompetencje społeczne i komunikacyjne,
  • dyspozycyjność, gotowość do wyjazdów służbowych, mile widziane prawo jazdy kat. B,
  • umiejętność dobrej organizacji pracy i orientacja na jakość w oparciu o zasady prowadzenia projektu,
  • umiejętność i chęć uczenia się oraz rozwoju w tematach związanych z: funkcjonowaniem regionalnego rynku pracy, powiązaniami systemu edukacji z rynkiem pracy, metod sprawdzania i potwierdzania kompetencji uzyskanych na drodze pozaformalnej edukacji itp.

Mile widziane:

  • wiedza na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji,
  • doświadczenie w realizacji  badań edukacyjnych.

Oferujemy

  • szerokie możliwości rozwoju zawodowego poprzez kontakt z różnymi podmiotami m.in. uczelniami, instytutami badawczymi, organizacjami, instytucjami samorządowymi,  pracodawcami,
  • udział w nowatorskich, ciekawych projektach edukacyjnych i dostęp do specjalistycznej wiedzy,
  • wysoki poziom dynamiki i działania zgodnie z założeniami projektu,
  • duży zakres uprawnień i reprezentacji Instytutu Badań Edukacyjnych w kontakcie z różnymi podmiotami,
  • zatrudnienie na umowę o pracę na czas realizacji projektu do 31.12.2018 r.
  • wynagrodzenie zasadnicze brutto w przedziale 5000-6000 zł

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 20 września 2018 r. na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule NR REF. ZSK1/94/Z3/Z6/1109/BIP

Prosimy o zawarcie w CV oświadczenia:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” albo oświadczenia „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego procesu rekrutacji i przyszłych procesów rekrutacji” oraz poniższego Oświadczenia:

Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych

Oświadczam, iż zostałem/am poinformowana/y że:

• Administrator danych i kontakt do niego: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180, Warszawa; e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ; Tel: 22 2417100

• Kontakt do inspektora ochrony danych:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

• Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy.

• Podstawa prawna: Art. 22ust. 1 i 4 ustawy Kodeks Pracy i przepisów wykonawczych do tej ustawy w zakresie określonym w tych aktach prawnych, na podstawie wyrażonej zgody w pozostałym zakresie.

• Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.

• Kandydat posiada prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

• Kandydat ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

• Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie jest stosowane profilowanie.

• Podanie przez Kandydata danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

 IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Projekt „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” (dalej jako „Projekt”) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.