Główny Specjalista ds. badań i analiz (ZSK3)

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu „Wspieranie realizacji II etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji”  na stanowisko:

Główny Specjalista ds. badań i analiz

Nr ref. ZSK3/102/Z4/1110/BIP

Miejsce pracy: Warszawa

Głównymi zadaniami osoby zatrudnionej na tym stanowisku będą:

  • Prowadzenie prac koncepcyjnych i badawczo-rozwojowych obejmujących opracowywanie rozwiązań z zakresu walidacji efektów uczenia się, w tym metod i narzędzi walidacji, rekomendacji, podręczników i instruktaży.
  • Sporządzanie raportów, zestawień i baz danych w oparciu o rezultaty pracy zespołu.
  • Odpowiedzialność za gromadzenie i analizę informacji dotyczących polityk publicznych, projektów, praktyk i badań z zakresu walidacji efektów uczenia się w Polsce i za granicą.
  • Projektowanie badań (m.in. eksploracyjnych i pilotażowych) oraz opieka merytoryczna nad realizacją badania, prowadzenie analiz danych zastanych, analiza raportów z przeprowadzonych badań i analiz.
  • Udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz organizacja wizyt studyjnych dotyczących różnych aspektów funkcjonowania systemu kwalifikacji.
  • Opracowywanie wkładu merytorycznego do dokumentacji związanej z realizacją zamówień publicznych oraz ścisła współpraca z wykonawcami usług zleconych.
  • Sporządzanie i pilnowanie przepływu dokumentacji związanej z zamówieniami publicznymi.
  • Samodzielne wsparcie zespołu odpowiedzialnego za upowszechnianie rezultatów i produktów Projektu w zakresie walidacji.
  • Wsparcie zespołów realizujących działania polegające na bezpośredniej współpracy z interesariuszami ZSK w zakresie walidacji.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe – preferowane nauki humanistyczne, społeczne lub ekonomiczne,
  • mile widziana znajomość tematyki związanej z doradztwem zawodowym wynikająca z doświadczenia zawodowego w prowadzeniu doradztwa lub w prowadzeniu badań dotyczących tej tematyki,
  • znajomość metodologii badań społecznych,
  • min. dwa lata doświadczenia zawodowego w planowaniu i organizacji badań,
  • doświadczenie we współpracy z różnego typu instytucjami w obszarze edukacji lub rynku pracy np. w roli koordynatora projektu, zleceniodawcy, wykonawcy ekspertyz/badań/analiz,
  • umiejętność wyszukiwania i selekcjonowania informacji,
  • znajomość języka angielskiego – min. poziom B2,
  • umiejętności analityczne, w tym umiejętność analizy danych ilościowych i jakościowych,
  • umiejętność swobodnego posługiwania się słowem pisanym, w tym redagowania i edytowania tekstów tj. ekspertyzy, raporty, materiały informacyjne,
  • dobra znajomość pakietu MS Office oraz programów do ilościowej i jakościowej analizy danych,
  • umiejętność organizacji oraz planowania pracy własnej, odpowiedzialność, rzetelność,
  • wysokie zdolności interpersonalne: umiejętność współpracy wewnątrz zespołu oraz umiejętność współpracy z podmiotami zewnętrznymi.

Dodatkowe atuty:

  • wiedza na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji;
  • doświadczenie w moderowanie wywiadów jakościowych (IDI/FGI) i przygotowywaniu transkrypcji z badań.

Oferujemy:

  • wynagrodzenie zasadnicze w przedziale: 5600 – 6800 zł brutto,
  • udział w ciekawych projektach badawczych z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym w doskonaleniu ich założeń, unikatowa możliwość uczestniczenia w tworzeniu rozwiązań systemowych,
  • pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole,
  • wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu,
  • zatrudnienie na umowę o pracę (z okresem próbnym) na czas realizacji projektu do 31.12.2020 r.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie 31 października na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule Nr ref. ZSK3/102/Z4/1110/BIP

Prosimy o zawarcie w CV oświadczenia:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”

albo oświadczenia „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego procesu rekrutacji i przyszłych procesów rekrutacji”

oraz poniższego Oświadczenia:

Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych

Oświadczam, iż zostałem/am poinformowana/y że:

• Administrator danych i kontakt do niego: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180, Warszawa; e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ; Tel: 22 2417100

• Kontakt do inspektora ochrony danych:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

• Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy.

• Podstawa prawna: Art. 22ust. 1 i 4 ustawy Kodeks Pracy i przepisów wykonawczych do tej ustawy w zakresie określonym w tych aktach prawnych, na podstawie wyrażonej zgody w pozostałym zakresie.

• Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.

• Kandydat posiada prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

• Kandydat ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

• Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie jest stosowane profilowanie.

• Podanie przez Kandydata danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

 IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje politykę równych szans w zatrudnieniu.

- Projekt „Wspieranie realizacji II etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dodatkowe informacje