Ekspert merytoryczny – ds. opisywania kwalifikacji i współpracy z instytucjami w projekcie ZSK2

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” na stanowisko:

Ekspert merytoryczny – ds. opisywania kwalifikacji i współpracy z instytucjami w projekcie ZSK

NR.REF.: ZSK2/114/EM/2011/BIP

Miejsce pracy: Warszawa

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za powstanie opisów kwalifikacji, opisów walidacji, narzędzi walidacji oraz wniosków o włączenie kwalifikacji do ZSK wraz z nadaniem uprawnień do ich certyfikowania.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji można znaleźć na stronie: http://www.kwalifikacje.gov.pl.

Główne obowiązki

  • Sprawowanie merytorycznego nadzoru nad realizacją zamówień na opracowanie nowych lub aktualizowanie istniejących opisów kwalifikacji wraz z narzędziami walidacji oraz rozwiązaniami w obszarze wewnętrznego systemu zapewniania jakości. Pełnienie odpowiedzialności za jakość powstających produktów, zgodnie z założeniami ZSK i zdefiniowanymi celami projektu.
  • Koordynowanie prac przetargowych i opracowanie wkładu merytorycznego do dokumentacji przetargowej (tj.: bazy danych, koncepcja, przygotowanie materiałów informacyjnych i prowadzenie spotkań informacyjnych, opracowanie OPZ i wkładu do SIWZ, udzielanie odpowiedzi na pytania przetargowe, ocena ofert i wyłonienie wykonawców).
  • Prowadzenie seminariów i spotkań roboczych z wykonawcami.
  • Organizacja i monitorowanie postępów realizacji zamówień we współpracy z wykonawcami.
  • Przekazywanie posiadanej wiedzy oraz wdrażanie do projektu ZSK nowych członków Zespołu.
  • Reprezentowanie Instytutu Badań Edukacyjnych oraz upowszechnianie założeń ZSK i celów projektu – udział w seminariach informacyjnych i spotkaniach konsultacyjnych z partnerami społecznymi (także w charakterze prelegenta lub moderatora dyskusji).
  • Ścisła współpraca z opiekunem zadania (zespołu), specjalistami z zespołu i członkami innych zespołów zaangażowanych we wdrażanie ZSK.

Wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów badawczych i/lub wdrożeniowych w obszarze edukacji, zarządzania zasobami ludzkimi lub rynku pracy.
  • Dobra znajomość założeń Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz zapisów ustawy o ZSK.
  • Wykształcenie wyższe – preferowane nauki humanistyczne, społeczne lub ekonomiczne.
  • Doświadczenie we współpracy z różnego typu instytucjami (podmiotami komercyjnymi, instytucjami rynku pracy, organizacjami pozarządowymi, w tym w szczególności interesariuszami ZSK) w obszarze edukacji, rynku pracy, badań np. w roli koordynatora projektu, zleceniodawcy, wykonawcy ekspertyz/badań/analiz.
  • Biegła znajomość j. angielskiego, poziom B2.
  • Orientacja zadaniowa i bardzo dobra organizacja pracy własnej i innych (umiejętność samodzielnego planowania swoich działań i określania priorytetów, stałe monitorowanie efektów przy rozplanowaniu równoległej realizacji kilku zadań, delegowanie zadań pracownikom).
  • Umiejętność czytelnej komunikacji i negocjacji przydatnej do przedstawiania własnego stanowiska oraz poszukiwania jak najbardziej korzystnych sposobów rozwiązywania rozbieżnych kwestii.
  • Umiejętność swobodnego posługiwania się słowem pisanym, w tym redagowania i edytowania tekstów tj. ekspertyzy, raporty, materiały informacyjne.
  • Umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i prezentowania danych ilościowych i jakościowych, a także ich analizy, interpretacji oraz prezentacji na forum.
  • Umiejętność prezentowania posiadanej wiedzy oraz chęć uczenia innych, mniej doświadczonych współpracowników.

Oferujemy

  • Wynagrodzenie zasadnicze brutto wynosi: 7650 zł
  • Udział w nowatorskich projektach z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym w doskonaleniu ich założeń, unikatowa możliwość uczestniczenia w tworzeniu rozwiązań edukacyjnych.
  • Pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole.
  • Wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu.

Warunki zatrudnienia

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu. Umowa projektowa na okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony do końca realizacji projektu nie dłużej niż do 31.12.2019 r.
  • Możliwość uczestniczenia w realizacji kolejnych projektów dotyczących wdrażania ZSK.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  do 27 listopada 2018 r.

Prosimy o wpisanie w tytule NR.REF.: NR.REF.: ZSK2/114/EM/2011/BIP

Prosimy o zawarcie w CV oświadczenia:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” albo oświadczenia „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego procesu rekrutacji i przyszłych procesów rekrutacji” oraz poniższego Oświadczenia:

Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych

Oświadczam, iż zostałem/am poinformowana/y że:

• Administrator danych i kontakt do niego: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180, Warszawa; e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ; Tel: 22 2417100

• Kontakt do inspektora ochrony danych:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

• Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy.

• Podstawa prawna: Art. 22ust. 1 i 4 ustawy Kodeks Pracy i przepisów wykonawczych do tej ustawy w zakresie określonym w tych aktach prawnych, na podstawie wyrażonej zgody w pozostałym zakresie.

• Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.

• Kandydat posiada prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

• Kandydat ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

• Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie jest stosowane profilowanie.

• Podanie przez Kandydata danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

 IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Projekt „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” (dalej jako „Projekt”) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.