Nabór Ekspertów zewnętrznych w obszarze autorów tekstów naukowych i popularnonaukowych w zakresie psychologii, pedagogiki i socjologii.

  • Drukuj
 

Zasady naboru Ekspertów zewnętrznych w obszarze autorów tekstów naukowych i popularnonaukowych w zakresie psychologii, pedagogiki i socjologii.

I. Informacje ogólne.

  1. W związku ze specyfiką prac wykonywanych w ramach projektu  „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III-Wysoka jakość systemu oświaty: Działanie: 3.1 Modernizacja systemu nadzoru i zarządzania w oświacie, Poddziałanie: 3.1.1 Tworzenie warunków do monitorowania ewaluacji i badań systemu oświaty (dalej również „projektu”), Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie (adres: ul. Górczewska 8, 01-180 Warszawa) – dalej również „Instytut”, poszukuje ekspertów posiadających doświadczenie w pisaniu tekstów naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii, pedagogiki i socjologii.
  2. Eksperci powoływani są na okres trwania projektu, tj. do dnia 30 czerwca 2015 r.

II. Obszar i zasady współpracy.

  1. Eksperci mogą być powoływani w celu tworzenia tekstów popularnonaukowych i naukowych z zakresu psychologii, pedagogiki i socjolgii, mających zastosowanie w:
    1. publikacjach upowszechniających stan wiedzy naukowej z zakresu badań edukacyjnych;
    2. publikacjach wspierających pracę nauczycieli i dyrektorów szkół;
    3. publikacjach skierowanych do poradni psychologiczno pedagogicznych;
    4. publikacjach upowszechniających wyniki badań prowadzonych w IBE;
    5. publikacjach skierowanych do rodziców;
    6. publikacjach zwierających materiały dydaktyczne i materiały wspierające pracę wychowawczą z młodzieżą.
  2. Poszukiwani są następujący eksperci:
    1. socjologowie;
    2. psychologowie;
    3. pedagodzy;
    4. nauczyciele lub dyrektorzy szkół (z wszystkich poziomów edukacyjnych i typów szkół i przedszkoli);
    5. wychowawcy pracujący z dziećmi i młodzieżą;
    6. pracownicy systemu wczesnej opieki i edukacji (żłobki, przedszkola, kluby dziecięce itd);
    7. pracownicy fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, młodzieży, rodziców, lub nauczycieli;
    8. pracownicy instytucji rządowych i samorządowych realizujący zadania związane z wczesną opieką i/lub edukacją.
  3. Przy wykonywaniu zleconych zadań Eksperci kierują się obok wytycznych Instytutu własną wiedzą i doświadczeniem oraz intuicją naukową.
  4. Zakwalifikowany przez Instytut Ekspert zostanie wpisany na listę ekspertów i w okresie na który został on powołany może zostać mu zlecone wykonanie publikacji określonych w pkt II.1., przy czym szczegółowe warunki wykonania publikacji, temat publikacji, termin i sposób jej przekazania, jak również wynagrodzenie zostanie ustalone w odrębnej umowie z Ekspertem.
  5. Instytut zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi Ekspertami, którzy zostaną wpisani na listę.
  6. Uzyskanie wpisu na listę Ekspertów nie jest równoznaczne z zaciągnięciem zobowiązania finansowego przez Instytut.

III. Wymagania szczegółowe dotyczące Kandydatów na Ekspertów.

  1. Kryterium obligatoryjne:
    1. W przypadku ekspertów określonych w pkt II. 2. 1) – 3):
      1. posiadanie tytułu zawodowego magistra (lub tytułu równorzędnego) lub
      2. posiadanie stopnia naukowego lub tytułu naukowego w zakresie dziedziny, w której kandydat na Eksperta ubiega się o wpisanie na listę Ekspertów.
    2. W przypadku ekspertów określonych w pkt II. 2. 4) – 8):
      1. udokumentowane doświadczenie z obszaru, w którym kondydat ubiega się o wpisanie na listę ekspertów (prosimy o dostarczenie dokumentów) lub
      2. publikacji potwierdzających doświadczenie w dziedzinie, w której obszarze kandydat ubiega się o wpisanie na listę Ekspertów.

  2. Kryteria pożądane:
    1. udokumentowane doświadczenie w pracy przy projektach naukowobadawczych (prosimy podać nazwę projektu, czas jego trwania i pełnioną funkcję);
    2. udokumentowane doświadczenie w pracy w charakterze nauczyciela akademickiego;
    3. udokumentowane doświadczenie w pracy naukowej w obszarze tematycznym, w ramach których Ekspert będzie realizował zlecone czynności;
    4. udokumentowane doświadczenie w przygotowaniu publikacji naukowych i popularnonaukowych;
    5. udokumentowane doswiadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami lub rodzicami.

IV. Zasady prowadzenia naboru.

  1. Do postępowania konkursowego zostaną zakwalifikowani Kandydaci, którzy spełniają kryterium obligatoryjne.
  2. Na listę Ekspertów zostaną wpisani Kandydaci, którzy spełniają kryterium obligatoryjne i przynajmniej jedno kryterium pożądane.
  3. Szczegółowe wymagania dotyczące dokumentów wymaganych przez Instytut jako potwierdzenie spełniania kryteriów pożądanych zostały opisane w formularzu Wniosku.
  4. Ogłoszenie o naborze na Ekspertów umieszczane jest  na stronie internetowej www.ibe.edu.pl.
  5. Konkurs trwa od 24 paździenika 2013 r. do 30 czerwca 2015 r. Instytut Badań Edukacyjnych zastrzega sobie możliwość skrócenia terminu naboru z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
  6. Zgłoszenie Kandydata na Eksperta, czyli prawidłowo wypełniony i podpisany Wniosek wraz z załącznikami, należy złożyć w siedzibie Instytutu lub przesłać na adres Instytutu. Wnioski, wraz z załączonymi skanami wymaganych dokumentów, mogą być również przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .
  7. Zgłoszenia Kandydatów na Ekspertów przyjmowane są przez cały okres trwania konkursu.
  8. Wysłanie zgłoszenia przez Kandydata na Eksperta jest równoznaczne z wyrażeniem zgodny na:
    1. udział w niniejszym konkursie na warunkach w nim określonych, w celu uzyskania wpisu na listę Ekspertów, a następnie zawarcia ewentualnej umowy na konkretne zlecenie;
    2. przetwarzanie danych osobowych Kandydata na Eksperta przez Instytut w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia konkursu, na czas niezbędny do przeprowadzenia oceny wniosku, zaś w przypadku wpisu na listę Ekspertów do 30 czerwca 2015 r.
  9. Wnioski złożone po terminie lub niepełne (np. niezawierające wymaganych oświadczeń, kopii dokumentów), traktuje się jako niezłożone.
  10. Kandydat na Eksperta, składający Wniosek, zobowiązany jest dowiedzieć się, czy wniosek został przyjęty do oceny.
  11. Wnioski złożone przez Kandydatów wraz z dołączonymi kopiami dokumentów nie podlegają zwrotowi. Wnioski wraz z załączonymi dokumentami złożone przez Kandydatów na Ekspertów, którzy nie zostaną wpisani na listę Ekspertów, są niszczone po dokonaniu oceny. Wnioski wraz z załączonymi dokumentami złożone przez Kandydatów na Ekspertów, którzy zostaną wpisani na listę zostaną zniszczone do 10 lipca 2015 r.
  12. Oceny Kandydatów i wyboru Ekspertów dokonuje Komisja Kwalifikacyjna. W skład Komisji Kwalifikacyjnej wchodzą wybrani pracownicy Instytutu.
  13. Komisja Kwalifikacyjna zbiera się w zależności od potrzeb, nie rzadziej niż raz na kwartał, do 10 dnia miesiąca rozpoczynającego kwartał.
  14. Komisja Kwalifikacyjna ocenia, czy Kandydat spełnia kryterium obligatoryjne oraz kryteria pożądane. Za każde spełniane kryterium pożądane Kandydat otrzyma 1 punkt.
  15. Po przeprowadzonej weryfikacji, osoby wybrane na Ekspertów zostaną poinformowane drogą mailową.
  16. Komisja Kwalifikacyjna zastrzega sobie prawo weryfikacji kwalifikacji Kandydata na Eksperta poprzez przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej.
  17. Wpisanie na listę Ekspertów nie jest równoznaczne ze zleceniem Ekspertowi napisania jakiejkolwiek publikacji.

 

 
Informację wytworzył: Ewa Stachurska
Informację udostępnił: Małgorzata Gołaszewska
Data wytworzenia: 24.10.2013
Data udostępnienia: 24.10.2013
 
 
Załączniki:
Pobierz plik (Wniosek kandydata na eksperta.docx)Wniosek kandydata na eksperta [2013-10-24]86 Kb