Specjalista ds. badań i analiz /ZSK2/Z5/

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym” na stanowisko:

Specjalista ds. badań i analiz

Nr ref. ZSK2/91/Z5/S/2808/BIP

Miejsce pracy: Warszawa

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie – od strony merytorycznej  i organizacyjnej – prac z zakresu walidacji efektów uczenia się, w tym prac nad rekomendacjami do włączenia istniejących sieci doradztwa zawodowego i edukacyjno-zawodowego w proces uzyskiwania kwalifikacji przez dorosłych Polaków oraz nad rekomendacjami dot. rozwiązań z zakresu walidacji stosowanych w szkolnictwie wyższym.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji można znaleźć na stronie: http://www.kwalifikacje.gov.pl.

Główny zakres obowiązków:

  • Udział w pracach koncepcyjnych i analitycznych służących wypracowaniu rekomendacji z zakresu walidacji efektów uczenia się, w tym m.in. w pracach nad koncepcją badania i narzędzi badawczych.
  • Wsparcie w organizacji konsultacji z przedstawicielami publicznych służb zatrudnienia oraz szkół wyższych.
  • Gromadzenie i opracowywanie informacji dotyczących polityk publicznych, projektów, praktyk i badań z zakresu walidacji efektów uczenia się w Polsce i za granicą (desk-research).
  • Wparcie merytoryczne i organizacyjne w zakresie realizacji zamówień publicznych, w tym sporządzanie i pilnowanie przepływu dokumentacji związanej z zamówieniami publicznymi.
  • Udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach, seminariach oraz spotkaniach z interesariuszami, dotyczących różnych aspektów funkcjonowania systemu kwalifikacji, w szczególności walidacji efektów uczenia się.
  • Współpraca z innymi zadaniami projektu ZSK2, w tym wsparcie merytoryczne w zakresie walidacji efektów uczenia się.

Kandydat powinien posiadać:

  • Wykształcenie wyższe (mile widziane wykształcenie w zakresie nauk społecznych lub ekonomicznych).
  • Wiedzę w przynajmniej jednym z niżej wymienionych obszarów:

          a) relacji między systemem edukacji i rynkiem pracy w Polsce;
          b) edukacji pozaformalnej i uczenia się nieformalnego oraz metod sprawdzania i potwierdzania kompetencji                  uzyskanych w ten sposób;
          c) polityki uczenia się przez całe życie oraz mechanizmów jej wspierania.

  • Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy analityczno-badawczej w zakresie badań społecznych lub edukacyjnych (w tym szukanie, selekcjonowanie i prezentowanie informacji, tworzenie koncepcji badań i narzędzi badawczych, prowadzenie badań, analiza danych jakościowych lub ilościowych, formułowanie wniosków i rekomendacji).
  • Doświadczenie w przygotowywaniu, redagowaniu i edytowaniu tekstów (np. materiałów informacyjnych, raportów, artykułów publicystycznych lub naukowych).
  • Doświadczenie we współpracy z podmiotami zewnętrznymi (mile widziane doświadczenie w prowadzeniu lub organizacji seminariów, warsztatów, szkoleń).
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2.
  • Dobrą znajomość pakietu MS Office.
  • Kompetencje w zakresie pracy zespołowej, komunikatywności, samodzielności i rzetelności.

Oferujemy

  • Wynagrodzenie zasadnicze brutto w przedziale: 5000-6000 zł
  • Udział w nowatorskich projektach z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym w doskonaleniu ich założeń, unikatowa możliwość uczestniczenia w tworzeniu rozwiązań edukacyjnych.
  • Pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole.
  • Wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu.
  • Zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu. Umowa projektowa  na okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony do końca realizacji projektu nie dłużej niż do 31.12.2019 r.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. do 16 września 2018 r.

Prosimy o wpisanie w tytule: NR REF.: Nr ref. ZSK2/91/Z5/S/2808/BIP

Prosimy o zawarcie w CV oświadczenia:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” albo oświadczenia „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego procesu rekrutacji i przyszłych procesów rekrutacji” oraz poniższego Oświadczenia:

Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych

 Oświadczam, iż zostałem/am poinformowana/y że:

• Administrator danych i kontakt do niego: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180, Warszawa; e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ; Tel: 22 2417100

• Kontakt do inspektora ochrony danych:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

• Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy.

• Podstawa prawna: Art. 221 ust. 1 i 4 ustawy Kodeks Pracy i przepisów wykonawczych do tej ustawy w zakresie określonym w tych aktach prawnych, na podstawie wyrażonej zgody w pozostałym zakresie.

• Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.

• Kandydat posiada prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

• Kandydat ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

• Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie jest stosowane profilowanie.

• Podanie przez Kandydata danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Projekt „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym ” (dalej jako „Projekt”) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.