główny specjalista ds. badań i analiz (ZSK2/Z5/175/GS/1401/BIP)

Główny specjalista ds. badań i analiz

Miejsce pracy: Warszawa

Numer referencyjny: ZSK2/Z5/175/GS/1401/BIP

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiadała za wdrażanie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK), w tym opracowywanie merytoryczne materiałów na temat walidacji efektów uczenia się i współpracę w opracowaniu rekomendacji dotyczących powiązania systemu doradztwa zawodowego w ZSK w kontekście wspierania polityki na rzecz uczenia się przez całe życie, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z doradcami regionalnymi, którzy nawiązują i utrzymują kontakty z interesariuszami ZSK w województwach oraz prowadzą doradztwo w zakresie ZSK.

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji można znaleźć na stronach: http://www.kwalifikacje.gov.pl oraz http://www.kwalifikacje.edu.pl

Główne obowiązki:

  • Współpraca w opracowaniu rekomendacji dotyczących powiązania systemu doradztwa zawodowego w ZSK w kontekście wspierania polityki na rzecz uczenia się przez całe życie;
  • Monitorowanie procesu przygotowania merytorycznego seminariów dla przedstawicieli Państwowych Służb Zatrudnienia we współpracy z doradcami regionalnymi w kontekście polityki na rzecz uczenia się przez całe życie;
  • Wspieranie merytoryczne i organizacyjne doradców regionalnych w zakresie powiazania systemu doradztwa zawodowego z ZSK w kontekście wspierania polityki na rzecz uczenia się przez całe życie, współpracy z WUP;
  • Analiza wyników różnych badań i wniosków z ekspertyz zrealizowanych w projekcie ZSK, dotyczących edukacji, rynku pracy i tworzenie rekomendacji ze szczególnym uwzględnieniem współpracy doradców regionalnych z doradcami zawodowymi;
  • Monitorowanie realizacji celów doradców regionalnych w poszczególnych województwach w zakresie upowszechniania rozwiązań z zakresu ZSK;
  • Koordynowanie działań sieci doradców regionalnych w kontekście powiazania systemu doradztwa zawodowego z systemem ZSK;
  • Gromadzenie i opracowywanie informacji dotyczących polityk publicznych, projektów, praktyk i badań z zakresu polityki na rzecz uczenia się przez całe życie;
  • Udział w przygotowaniu koncepcji, strategii, analiz produktów przydatnych z punktu widzenia zadania/projektu.

Wymagania:

  • Umiejętność tworzenia strategii, planowania, przydzielania i koordynacji zadań.
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z zarządzaniem projektami.
  • Doświadczenie w koordynacji zadań pracowników/osób/instytucji lub w ramach sieci współpracy.
  • Wykształcenie wyższe, pożądane w obszarze nauk społecznych, ekonomicznych, administracyjnych.
  • Mile widziane doświadczenie zawodowe w następujących obszarach:

- pozyskiwanie osób/instytucji/sponsorów do współpracy; organizowanie eventów/imprez/konferencji/seminariów/spotkań dla przedstawicieli różnych instytucji/firm, współpracy z różnymi rodzajami podmiotów- urzędami, organizacjami pozarządowymi, firmami prywatnymi; prowadzenia spotkań/warsztatów/prezentacji, w których brali udział przedstawiciele różnych podmiotów np. urzędów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców; pozyskiwanie środków na realizację projektów/działań/zadań;

- doświadczenie związane z zarządzaniem strukturami terenowymi i/lub budowaniu struktur regionalnych;

  • Znajomość głównych założeń ZSK oraz ustawy o ZSK.
  • Umiejętność tworzenia nowych rozwiązań w oparciu o doświadczenie własne i innych członków zespołu, praca na zasadach synergii.
  • Wysokie kompetencje społeczne i komunikacyjne.
  • Znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B1.
  • Gotowość do wyjazdów służbowych.

Oferujemy:

  • Udział w nowatorskich projektach edukacyjnych i tworzenie strategii ich wdrażania.
  • Wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania zgodnie z założeniami projektu.
  • Szeroki zakresu uprawnień i reprezentacja Instytutu Badań Edukacyjnych w kontakcie z różnymi podmiotami, m.in. z uczelniami, instytucjami badawczymi, pracodawcami, instytucjami samorządowymi.

Warunki zatrudnienia:

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu. Pierwsza umowa na okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony do końca realizacji projektu, tj. do 31.12.2019 r.
  • Możliwość uczestniczenia w realizacji kolejnych projektów dotyczących wdrażania ZSK.
  • Wynagrodzenie miesięczne: 6100 zł brutto.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 8 lutego 2019 r.  na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule ZSK2/Z5/175/GS/1401/BIP

 Prosimy o zawarcie w CV oświadczenia:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” albo oświadczenia „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego procesu rekrutacji i przyszłych procesów rekrutacji” oraz poniższego Oświadczenia:

 Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych

 Oświadczam, iż zostałem/am poinformowana/y że:

• Administrator danych i kontakt do niego: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180, Warszawa; e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ; Tel: 22 2417100

• Kontakt do inspektora ochrony danych:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

• Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy.

• Podstawa prawna: Art. 22ust. 1 i 4 ustawy Kodeks Pracy i przepisów wykonawczych do tej ustawy w zakresie określonym w tych aktach prawnych, na podstawie wyrażonej zgody w pozostałym zakresie.

• Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.

• Kandydat posiada prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

• Kandydat ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

• Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie jest stosowane profilowanie.

• Podanie przez Kandydata danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

 IBE zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

 Instytut Badań Edukacyjnych realizuje politykę równych szans w zatrudnieniu.

 Projekt „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym”  jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dodatkowe informacje