Ekspert merytoryczny w zespole ReferNet (Nr ref.: IBE/ReferNet/237/EM/2312/BIP)

Instytut Badań Edukacyjnych (IBEjest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji, systemu kwalifikacji i rynku pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia ponad 280 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie – głównie socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów. Nasi eksperci posiadają bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze i wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi i biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, agencjach badawczych oraz organizacjach pozarządowych.

ReferNet to sieć instytucji stworzona przez CEDEFOP (European Centre for the Development of Vocational Training), działająca od 2002 roku. Jej celem jest zbieranie informacji i monitorowanie zmian w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) w państwach członkowskich UE oraz Islandii i Norwegii. ReferNet wspiera także działalność CEDEFOP w upowszechnianiu informacji na temat VET w krajach będących członkami sieci. Zbierane przez ReferNet informacje wykorzystywane są w działalności CEDEFOP i w pracach Komisji Europejskiej. Obecnie w sieci uczestniczy 30 instytucji ze wszystkich państw UE, Islandii i Norwegii. IBE pełniło rolę polskiego partnera sieci w latach 2016-2019, obecnie uczestniczy w konkursie na kontynuacje tych działań w latach 2020-2023.

Ekspert merytoryczny w zespole ReferNet

(Nr ref.: IBE/ReferNet/237/EM/2312/BIP)

Miejsce pracy: Warszawa

 Główne obowiązki:

  • kierowanie bieżącą realizacją projektu ReferNet, zgodnie z rocznym planem pracy projektu i dodatkowymi wytycznymi CEDEFOP,
  • prace eksperckie w projekcie, zgodne z rocznym planem pracy, w szczególności:

- przygotowywanie raportów, artykułów, notatek i innych materiałów dotyczących szeroko rozumianego szkolnictwa zawodowego w Polsce i jego szczegółowych aspektów, zgodnie z wytycznymi CEDEFOP

- zbieranie i opracowywanie danych i informacji na temat szeroko rozumianego szkolnictwa zawodowego w Polsce

- analiza rozwiązań prawnych, polityk publicznych;

  • kierowanie pracami zespołu projektowego zaangażowanego w wypracowanie produktów,
  • zapewnienie wysokiej jakości produktów merytorycznych przewidzianych do przygotownaia przez IBE i ich terminowe wykonanie,
  • nadzór i prowadzenie, we współpracy z zespołem projektu, działań promocyjnych przewidzianych w projekcie (m.in. prowadzenie strony internetowej, udział w wydarzeniach i inne),
  • współpraca z Cedefop i partnerami sieci ReferNet, aktywny udział w międzynarodowych spotakaniach sieci,
  • współpraca z Zespołem Zarządzania Projektami w kwestiach związanych ze sprawozdawczością, realizacją budżetu, wnioskowaniem o roczne granty.

Wymagania:

  • wykształcenie: wyższe magisterskie, preferowane nauki społeczne,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie min. C1,
  • min. 5-letnie doświadczenia badawczo-analityczne (w tym zbieranie, analiza i synteza informacji),
  • udokumentowane doświadczenie w pisaniu raportów i analiz z zakresu nauk społecznych, umiejętność swobodnego posługiwania się słowem pisanym,
  • doświadczenie w projektach międzynarodowych,
  • wiedza na temat zagadnień związanych ze szkolnictwem zawodowym w Polsce,
  • wysokie zdolności interpersonalne, umiejętność współpracy w zespole i z podmiotami zewnętrznymi,
  • bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność samodzielnego planowania działań, odpowiedzialność, systematyczność.

Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie we współpracy z instytucjami UE, instytucjami międzynarodowymi,
  • publikacje z obszaru szeroko rozumianego szkolnictwa zawodowego publikowane w języku angielskim
  • publikacje uwzględniające analizy rozwiązań prawnych, polityk publicznych.

    Oferujemy:

  • bieżące kierowanie prestiżowym projektem realizowanym we współpracy z Cedefop,
  • udział w innowacyjnych projektach z zakresu badań i polityk edukacyjnych prowadzonych przez IBE,
  • wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu,
  • pracę z otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą zespole,
  • pakiet benefitów, tj. karta Fit Profit, ZFŚS,
  • możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej medycyny pracy.

      Warunki zatrudnienia:

  • wynagrodzenie zasadnicze w przedziale: 7650-8100 brutto,
  • zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu,
  • pierwsza umowa na 3-miesięczny okres próbny, a następnie do 31.12.2020 r. z perspektywą zawierania umów na kolejny rok do końca realizacji projektu tj. do 31.12.2023 r. Wynika to z podisywania umów z Cedefop w trybie rocznym, w ramach czteroletniej umowy ramowej.

  Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 08.01.2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule e-maila: Nr ref.: IBE/ReferNet/237/EM/2312/BIP

Informujemy, że po etapie analizy aplikacji, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Prosimy kandydatów i kandydatki o dołączenie Oświadczeń:

 Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych rekrutacjach:

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy” – w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy.

 Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach” – jeśli w składanych dokumentach zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

Informacja o przetwarzaniu danych osób ubiegających się o zatrudnienie

Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie (01-180), przy ul. Górczewskiej 8 (IBE), jako pracodawca.

Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , telefonicznie pod nr.: 22 2417143 lub wysyłając korespondencję na adres siedziby IBE.

Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art. 221 Kodeksu pracy) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b RODO[1]), natomiast inne dane – na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

IBE będzie przetwarzał Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane szczególnych kategorii, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą pracownicy IBE, upoważnieni do przetwarzania danych osób ubiegających się o zatrudnienie w IBE.

Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywane danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez 6 miesięcy.

Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo poniższe prawa:

1) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) prawo do usunięcia danych osobowych;

5) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

[1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).