Ekspert ds. zarządzania danymi w badaniu ICCS (Nr ref.: IBE/ZBM/267/Ekspert-ICCS/ 0409/BIP)

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji, systemu kwalifikacji i rynku pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia ponad 280 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie – głównie socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów. Nasi eksperci posiadają bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze i wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi i biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, agencjach badawczych oraz organizacjach pozarządowych.

W ramach prowadzonych przez IBE prac, realizujemy Badanie ICCS 2022 (z ang. International Civic and Citizenship Education Study), które jest kolejną edycją badania porównawczego dotyczącego kompetencji obywatelskich. Badanie prowadzone jest wśród uczniów 8 klasy szkoły podstawowej, ich nauczycieli i dyrektorów szkół. Badanie próbne przewidziane jest na pierwszy kwartał 2021 roku; badanie główne realizowane będzie w pierwszej połowie 2022 roku.

W związku z Badaniem ICCS 2022, poszukiwana jest osoba do Zespołu Badań Międzynarodowych IBE na stanowisko:

Ekspert ds. zarządzania danymi w badaniu ICCS

Nr ref.: IBE/ZBM/267/Ekspert-ICCS/ 0409/BIP

Miejsce pracy: Warszawa

Główne obowiązki:

  • działania związane z przygotowaniem terenowej realizacji badań próbnego i głównego: badań prowadzonych wśród uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół,
  • przygotowanie operatu doboru próby do badania zgodnie z wytycznymi konsorcjum, współpraca z konsorcjum w zakresie opracowania schematu losowania próby do badania, dobór respondentów w ramach szkół,
  • uczestnictwo w opracowaniu/adaptacji procedur związanych z realizacją badania w Polsce,
  • uczestnictwo w końcowych etapach adaptacji narzędzi badawczych i materiałów związanych z terenową realizacją badania,
  • uczestnictwo w przygotowaniu polskiej wersji ksiąg kodowych i dokumentacji adaptacji krajowych,
  • przygotowywanie i obróbka baz danych z badań próbnego i głównego, w tym nadzór nad wprowadzaniem danych z zeszytów testowych i kwestionariuszy,
  • analiza danych z badań próbnego i głównego,
  • udział w przygotowywaniu raportu krajowego z badania i innych publikacji wykorzystujących dane badania ICCS lub innych międzynarodowych badań porównawczych,
  • uczestnictwo w przygotowaniu postępowań przetargowych związanych z realizacją badania,
  • współpraca z wykonawcą badania w terenie,
  • prowadzenie szkoleń związanych z zakresem wykonywanej pracy,
  • robocza współpraca z konsorcjum międzynarodowym,
  • udział w delegacjach zagranicznych (spotkaniach realizowanych przez międzynarodowe konsorcjum),
  • wykonywanie innych zadań związanych z przetwarzaniem i analizą danych z badań prowadzonych przez Zespół Badań Międzynarodowych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu: socjologii, psychologii, ekonometrii, statystyki lub innych kierunków przygotowujących do analizy danych sondażowych,
  • min. 5-letnie doświadczenie badawcze – badania społeczne lub edukacyjne, bardzo dobra znajomość metodologii badań i procedur stosowanych w badaniach społecznych,
  • doświadczenie w przygotowywaniu, analizie i dokumentowaniu danych z badań prowadzonych na losowych próbach,
  • wiedza i umiejętności techniczne w zakresie przetwarzania danych: ich struktur, sposobów konwersji między różnymi formatami plików i typami danych,
  • doświadczenie w zarządzaniu danymi w dużych badaniach sondażowych,
  • umiejętność analizy danych sondażowych (mile widziane – z badań ze złożonymi schematami losowania) z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania (np. SPSS, Stata lub R) oraz opracowywania raportów merytorycznych z badań,
  • mile widziane doświadczenie w pracy w agencjach badawczych realizujących badania ilościowe,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, w stopniu niezbędnym do efektywnej komunikacji w kwestiach dotyczących danych z międzynarodowym konsorcjum badawczym,
  • bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, systematyczność.

  Oferujemy:

  • udział w prestiżowych międzynarodowych badaniach edukacyjnych,
  • możliwość współpracy i kontaktów z najlepszymi ośrodkami badawczymi na świecie,
  • pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole,
  • wysoki zakres samodzielności działania, możliwość rozwoju zawodowego w obszarze badań edukacyjnych,
  • możliwość angażowania się w działalność badawczą i naukową prowadzoną przez IBE w innych obszarach,
  • pakiet benefitów, tj. karta Fit Profit, ZFŚS,
  • możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej medycyny pracy.

  • wynagrodzenie zasadnicze w przedziale: 7650-8000 brutto w zależności od doświadczenia,
  • zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu,
  • pierwsza umowa na 3-miesięczny okres próbny, kolejna na czas określony do końca realizacji projektu tj. do 31.12.2023 r. z perspektywą pracy w nowych projektach IBE.

   Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 20.09.2020 r. na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule e-maila: Nr ref.:IBE/ZBM/267/Ekspert-ICCS/ 0409/BIP

Informujemy, że po etapie analizy aplikacji, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Prosimy kandydatów i kandydatki o dołączenie Oświadczeń:

 Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych rekrutacjach:

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy” – w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy.

 Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach” – jeśli w składanych dokumentach zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

Informacja o przetwarzaniu danych osób ubiegających się o zatrudnienie

Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie (01-180), przy ul. Górczewskiej 8 (IBE), jako pracodawca.

Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , telefonicznie pod nr.: 22 2417143 lub wysyłając korespondencję na adres siedziby IBE.

Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art. 221 Kodeksu pracy) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b RODO[1]), natomiast inne dane – na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

IBE będzie przetwarzał Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane szczególnych kategorii, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą pracownicy IBE, upoważnieni do przetwarzania danych osób ubiegających się o zatrudnienie w IBE.

Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywane danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez 6 miesięcy.

Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo poniższe prawa:

1) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) prawo do usunięcia danych osobowych;

5) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

[1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).