Starszy specjalista ds. rozwoju projektów (Nr ref. IBE/ZRP/413/SSRP/2910/BIP )

Instytut Badań Edukacyjnych (IBEjest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji, systemu kwalifikacji i rynku pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia ponad 270 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie – głównie socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów. Nasi eksperci posiadają bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze i wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi i biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, agencjach badawczych oraz organizacjach pozarządowych.

Obecnie, z uwagi na rozwój Instytutu Badań Edukacyjnych – zwiększającą się skalę działalności, nowe obszary merytoryczne i intensyfikację działalności międzynarodowej – poszukujemy osoby do Zespołu Rozwoju Projektów w IBE na stanowisko:

Starszy specjalista/Starsza specjalistka ds. rozwoju projektów

Miejsce pracy: Warszawa

Nr ref. IBE/ZRP/413/SSRP/2910/BIP

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozwijanie nowych projektów krajowych i międzynarodowych, w tym współpracę z partnerami instytucjonalnymi i ekspertami indywidualnymi oraz udział w pracach związanych z przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie/granty i ofert konkursowych/przetargowych.

Główne obowiązki:

  • planowanie i koordynacja prac związanych z przygotowywaniem i składaniem ofert przetargowych/konkursowych oraz wniosków o dofinansowanie/granty na projekty krajowe i międzynarodowe,
  • samodzielne przygotowywanie treści do części pozamerytorycznych oraz merytorycznych (we współpracy z ekspertami z danego obszaru); oferty i wnioski są najczęściej składane w ramach takich programów jak: Twinning, EuropeAid, PO WER, Erasmus+, Horizon 2020 itp.,
  • monitorowanie ogłaszanych konkursów i przetargów krajowych i międzynarodowych oraz analizowanie ich regulaminów i wytycznych,
  • inicjowanie i rozwijanie współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi (w języku angielskim) oraz prowadzenie komunikacji mailowej i udział w spotkaniach,
  • aktywne poszukiwanie pomysłów na nowe projekty i źródła finansowania w różnych obszarach działalności Instytutu Badań Edukacyjnych.

Wymagania:

  • co najmniej 3-4 lata doświadczenia w pozyskiwaniu, realizacji lub rozliczaniu projektów krajowych i/lub międzynarodowych,
  • co najmniej dobra znajomość krajowych i międzynarodowych programów (np. Twinning, EuropeAid, PO WER, Erasmus+, Horizon 2020 itp.) współfinansowanych ze środków unijnych oraz zasad ich realizacji,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym w mowie i piśmie,
  • proaktywność i umiejętność szukania rozwiązań,
  • wysoki poziom odpowiedzialności za powierzane zadania i samodzielność w ich realizacji,
  • bardzo dobra organizacja pracy i umiejętność koordynacji prac grupy osób (szczególnie umiejętność zaplanowania procesu przygotowania oferty/wniosku, nadzorowanie zgodności prac z harmonogramem i rozdzielanie zadań),
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • łatwość w pisaniu tekstów i formułowaniu argumentów,
  • łatwość w nawiązywaniu współpracy i prowadzeniu bieżącej komunikacji,
  • praktyczna znajomość obsługi pakietu MS Office.

Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie w przygotowywaniu ofert/wniosków w obszarze edukacji i/lub rynku pracy,
  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej, firmach consultingowych lub organizacjach pozarządowych,
  • doświadczenie pozyskiwaniu, realizacji lub rozliczaniu projektów badawczo-rozwojowych,
  • doświadczenie w komercjalizacji wyników badań naukowych.

Oferujemy:

  • pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole, który lubi swoją pracę,
  • elastycznośći samodzielność działania w odniesieniu do zakresu zadań,
  • pracę w instytucie badawczym o długiej tradycji i bogatym doświadczeniu,
  • współpracę z najlepszymi badaczami i ekspertami w swoich dziedzinach,
  • możliwość rozwoju i awansu.

  • wynagrodzenie zasadnicze: 6 100.00 - 6 500.00 zł brutto w zależności od kwalifikacji (z możliwością wzrostu wynagrodzenia),
  • możliwość nagród okresowych za wyniki i osiągnięcia,
  • zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu,
  • system czasu pracy: podstawowy (obecnie praca "hybrydowa"),
  • pierwsza umowa na 3-miesięczny okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 21.11.2021 na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule e-maila Nr ref. IBE/ZRP/413/SSRP/2910/BIP

Informujemy, że po etapie analizy aplikacji, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i kandydatkami, którzy zostaną zaproszeni na pierwszy etap rekrutacji, czyli  rozmowy rekrutacyjne on-line lub w siedzibie Instytutu Badań Edukacyjnych.

Kolejnym etapem procesu rekrutacyjnego będzie przygotowanie przez kandydatów pisemnego zadania polegającego na wyszukaniu i analizie informacji o określonych konkursach lub przetargach. Objętość pracy – ok.1,5 strony A4.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Badań Edukacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”,

oraz klauzuli zgody na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach.”

Klauzula informacyjna

Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie (01-180), przy ul. Górczewskiej 8 (IBE), jako pracodawca.

Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony danych pod adresem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , telefonicznie pod nr.: 22 2417143 lub wysyłając korespondencję
na adres siedziby IBE.

Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art. 221Kodeksu pracy) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b RODO[1]), natomiast inne dane, w tym dane do kontaktu, na podstawie zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

IBE będzie przetwarzał Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane szczególnych kategorii, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą pracownicy IBE, upoważnieni do przetwarzania danych osób ubiegających się o zatrudnienie w IBE.

Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane
do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywane danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez 9 miesięcy.

Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo poniższe prawa:

1) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) prawo do usunięcia danych osobowych;

5) prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

[1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1).