Zastępca Kierownika/Kierowniczki Cyfrowego Centrum Edukacji i Nauki (IBE/CCEiN/431/Zastępca Kierownika/0202/BIP)

Instytut Badań Edukacyjnych (IBEjest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy, systemem kwalifikacji oraz rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia blisko 280 osób: socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Nasi eksperci posiadają bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, agencjach badawczych oraz organizacjach pozarządowych, współpracę z partnerami społecznymi i biznesem.

Obecnie, z uwagi na rozwój Instytutu Badań Edukacyjnych i zwiększającą się skalę działalności w nowych obszarach merytorycznych, w tym dotyczących cyfryzacji systemu oświaty oraz systemu nauki i szkolnictwa wyższego, poszukujemy osoby na stanowisko:

Zastępca Kierownika/Kierowniczki Cyfrowego Centrum Edukacji i Nauki

Miejsce pracy: Wrocław, Warszawa oraz cała Polska

Nr ref.: IBE/CCEiN/431/Zastępca Kierownika/0202/BIP

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za współudział w budowaniu i zarządzaniu Cyfrowego Centrum Edukacji i Nauki (CCEiN) będącego nowym Zespołem w strukturze organizacyjnej Instytutu Badań Edukacyjnych realizującym zadania związane z cyfryzacją systemu oświaty oraz systemu nauki i szkolnictwa wyższego, innowacjami i ich popularyzacją oraz zapewnianiem wsparcia naukowego i eksperckiego z tych obszarów.

Główne obowiązki:

  • wspieranie kierownika w opracowanie koncepcji merytorycznej i organizacyjnej dotyczącej funkcjonowania i rozwoju Cyfrowego Centrum Edukacji i Nauki (CCEiN) zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Instytutu Badań Edukacyjnych,*
  • współudział w organizacji i rozwoju oddziału Cyfrowego Centrum Edukacji i Nauki (CCEiN) we Wrocławiu oraz kolejnych przedstawicielstw na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień merytorycznych,
  • prowadzenie bieżącej współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki w zakresie realizacji zadań powierzonych przez MEiN odnoszących się do Cyfrowego Centrum Edukacji i Nauki w zakresie przydzielonych zadań,
  • współudział w wbudowaniu i rozwoju zespołu badawczo-rozwojowego CCEiN, w tym na terenie Polski,
  • reprezentacja CCEiN w środowisku edukacyjnym, naukowym i biznesowym oraz utrzymywanie kontaktów ze współpracującymi,
  • nadzór nad wykonaniem budżetu CCEiN w zakresie przyznanych zadań,
  • bieżące tworzenie opracowań projektów programów i planów rozwoju CCEiN oraz sprawozdań z ich realizacji, a szczególnie w części merytorycznej,
  • odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe wykonywanie zadań w zespole pracowników w zakresie ustalonym przez kierownika,
  • współudział w nadzorze nad przestrzeganiem przez pracowników zespołu zakresu obowiązków, standardów pracy, przepisów o ochronie informacji niejawnych, przepisów o ochronie danych osobowych i przepisów o dostępie do informacji publicznej i procedur wewnętrznych,
  • dbanie o prawidłową komunikację, rozwój kompetencji pracowników, doskonaleniu organizacji, metod i form pracy koordynowanego zespołu,
  • zapewnienie wymiany informacji z pracownikami innych zespołów, specjalistami i ekspertami w zakresie gwarantującym realizację zadań przez Cyfrowe Centrum Edukacji i Nauki w zakresie ustalonym przez kierownika.

Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Instytutu Badań Edukacyjnych, Cyfrowe Centrum Edukacji i Nauki realizuje zadania związane z cyfryzacją systemu oświaty oraz systemu nauki i szkolnictwa wyższego, innowacjami i ich popularyzacją oraz zapewnianiem wsparcia naukowego i eksperckiego z tych obszarów,  w szczególności:

  1. zapewnia wsparcie eksperckie projektów i programów z zakresu edukacji innowacyjnej, eksperymentalnej i cyfrowej;
  2. tworzy, utrzymuje i rozwija narzędzia, w tym narzędzia cyfrowe wspierające system oświaty oraz system szkolnictwa wyższego i nauki;
  3. prowadzi działania informacyjne i popularyzujące rozwój kompetencji podstawowych i przekrojowych w społeczeństwie;
  4. wspiera rozwój ekosystemu sztucznej inteligencji i technologii przełomowych, w szczególności w obszarze systemu oświaty oraz systemu szkolnictwa wyższego i nauki;
  5. rozwija narzędzia dydaktyczne i pomoce naukowe z obszaru rozwijania kompetencji podstawowych i przekrojowych w społeczeństwie;
  6. współpracuje z krajowymi i zagranicznymi podmiotami w obszarze rozwijania kompetencji podstawowych i przekrojowych w społeczeństwie, w tym poprzez wspólną realizację przedsięwzięć i projektów oraz wsparcie projektów o wysokiej wartości dodanej realizowanych przez te podmioty;
  7. realizuje projekty wspierające rozwój społeczeństwa informacyjnego;
  8. zapewnia wsparcie konsultacyjno-doradcze w obszarze cyfryzacji systemu oświaty i systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz rozwoju kompetencji przyszłości w społeczeństwie;
  9. prowadzi badania naukowe związane z rozwojem innowacyjności systemu oświaty oraz systemu szkolnictwa wyższego i nauki, a także rozwoju kompetencji przyszłości w społeczeństwie.

Wymagania wobec kandydatów i kandydatek:

  • doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w jednostce badawczo-rozwojowej w środowisku komercyjnym bądź naukowym,
  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych, w tym kierowaniu kilkuosobowymi zespołami,
  • doświadczenie w bezpośrednim prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych w środowisku komercyjnym bądź naukowym,
  • wykształcenie wyższe na kierunku informatycznym lub pokrewnym,
  • doświadczenie w roli architekta złożonych systemów informatycznych bazujących na sprzęcie i oprogramowaniu,
  • doświadczenie w dziedzinie prowadzenia i przygotowania szkoleń, lekcji, wykładów, laboratoriów dla studentów lub młodzieży,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie poparta doświadczeniem w prowadzeniu projektów poza granicami kraju (minimum poziom B2),
  • gotowość do częstych podróży służbowych.

Oferujemy:

  • szerokie możliwości rozwoju i kreowania przestrzeni pracy w nowej jednostce,
  • wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do zakresu zadań,
  • realizację rozwoju zawodowego w innowacyjnym przedsięwzięciu;
  • elastyczność i samodzielność działania w odniesieniu do zakresu zadań;
  • pracę w instytucie badawczym o długiej tradycji i bogatym doświadczeniu
  • pakiet benefitów, tj. karta OK System, ZFŚS,
  • możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej opieki medycznej.

Warunki zatrudnienia:

  • umowa o pracę na zasadzie telepracy,
  • system czasu pracy: podstawowy,
  • wymiar etatu: 1.00
  • wynagrodzenie zasadnicze w przedziale: 24 000.00 zł – 26 000.00 zł brutto z możliwością podwyżki,
  • pierwsza umowa na 3-miesięczny okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas nieokreślony.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 09.02.2022 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule nr ref.: IBE/CCEiN/431/Zastępca Kierownika/0202/BIP

Po etapie analizy aplikacji, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i kandydatkami.

Prosimy kandydatów i kandydatki o dołączenie Oświadczeń:

1. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych rekrutacjach:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy” – w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy.

2. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach” – jeśli w składanych dokumentach zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

Informacja o przetwarzaniu danych osób ubiegających się o zatrudnienie

Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie (01-180), przy ul. Górczewskiej 8 (IBE), jako pracodawca.

Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , lub wysyłając korespondencję na adres siedziby IBE.

Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art. 221 Kodeksu pracy) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b RODO, natomiast inne dane – na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

IBE będzie przetwarzał Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane szczególnych kategorii, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być podmioty lub organy, którym IBE jest zobowiązany lub uprawniony udostępnić dane na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Ponadto mogą być one ujawnione podmiotowi świadczącemu na rzecz IBE usługę dostawy poczty elektronicznej.

Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywanie danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez 6 miesięcy.

Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo poniższe prawa:

1) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) prawo do usunięcia danych osobowych;

5) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych,

ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

Przekazywanie danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza EOG, z wyjątkiem sytuacji koniecznych, tj. z związku z korzystaniem z usługi Google Workspace, z uwagi na przechowywanie danych przez Google w centrach danych zlokalizowanych również poza terytorium EOG. Przekazywanie danych w tym zakresie odbywać się będzie w oparciu o tzw. standardowe klauzule umowne przyjęte przez Komisję Europejską (art. 45 ust. 1 RODO).