Redaktor Naczelny czasopisma „EDUKACJA”( IBE/Edukacja/451/Redaktor Naczelny/1803/BIP)

Instytut Badań Edukacyjnych (IBEjest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy, systemem kwalifikacji oraz rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia blisko 280 osób: socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Nasi eksperci posiadają bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, agencjach badawczych oraz organizacjach pozarządowych, współpracę z partnerami społecznymi i biznesem.

Instytut Badań Edukacyjnych, wydawca kwartalnika naukowego, ogłasza konkurs i poszukuje osoby na stanowisko:

Redaktor Naczelny czasopisma „EDUKACJA”

Miejsce pracy: Warszawa

Nr ref. : IBE/Edukacja/451/Redaktor Naczelny/1803/BIP

Kwartalnik naukowy EDUKACJA (ISSN: 0239-6858, e-ISSN: 2449-8998)  ukazuje się nieprzerwanie od 1983 r. Publikuje artykuły z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii
i dyscyplin pokrewnych, a także opracowań międzyobszarowych dotyczących polskiego systemu edukacyjnego.

EDUKACJA została wpisana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na listę wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z liczbą 40 punktów. Czasopismo ukazuje się cztery razy w roku.

EDUKACJA jest obecna w elektronicznych bazach czasopism, takich jak ERIH PlusEBSCOCentral and Eastern European Online LibraryThe Central European Journal of Social SciencesJagiellońska Biblioteka Cyfrowa oraz na portalach społeczności akademickiej:Academia.eduGoogle Scholar.

Czasopismo jest prowadzone zgodnie z zasadami otwartego dostępu (licencja CC BY). Redakcja nie pobiera opłat za zgłaszanie, prowadzenie, pobieranie ani udostępnianie artykułów.

Strona internetowa kwartalnika: http://www.edukacja.ibe.edu.pl/

Główne obowiązki:

  • nadzorowanie pracy zespołu redakcyjnego;
  • dbanie o standardy etyczne i merytoryczne pisma;
  • nadzorowanie wyboru recenzentów;
  • współpraca z wydawcą czasopisma;
  • tworzenie treści i promocji czasopisma;
  • współpraca z krajowymi i międzynarodowymi ośrodkami badawczymi i instytucjami oświatowymi w dziedzinie edukacji;
  • reprezentowanie czasopisma na spotkaniach i konferencjach naukowych;
  • rozwój bliskich stosunków roboczych z właściwymi instytucjami krajowymi i międzynarodowymi (w dziedzinie edukacji);
  • współpraca z Dyrekcją i Radą Naukową IBE.

Wymagane kwalifikacje i doświadczenie:

  • stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł profesora w zakresie nauk społecznych;
  • doświadczenie w kierowaniu instytucjami naukowymi;
  • doświadczenie jako redaktora naczelnego czasopisma naukowego;
  • potwierdzony dorobek naukowy z zakresu nauk społecznych w postaci publikacji krajowych i międzynarodowych;
  • doskonałe umiejętności komunikacyjne i organizacyjne;
  • kompetencje interpersonalne, w tym umiejętność współpracy z pracownikami naukowymi;
  • doświadczenie związane z pracą w środowisku międzynarodowym;
  • biegła znajomość języka polskiego i angielskiego;
  • mile widziana znajomość zasad funkcjonowania instytutów badawczych.

Oferowane warunki:

  • czas trwania umowy: powołanie na czteroletnią kadencję przez Dyrektora IBE;
  • planowany termin objęcia stanowiska: 15 kwietnia 2022;
  • zatrudnienie na umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną na czas kadencji;
  • Instytut oferuje wsparcie wydawnicze oraz zatrudnienie sekretarza redakcji;
  • Instytut zapewnia samodzielności działania w odniesieniu do zajmowanego stanowiska.
  • W ciągu trzech pierwszych miesięcy pracy nowy Redaktor Naczelny będzie zobowiązany przedstawić Radzie Naukowej IBE propozycję strategii rozwoju czasopisma wraz z proponowanym składem Rady Redakcyjnej i Rady Naukowej.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 28.03.2022 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule nr ref.: IBE/Edukacja/451/Redaktor Naczelny/1803/BIP

Po etapie analizy aplikacji, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i kandydatkami.

Prosimy kandydatów i kandydatki o dołączenie Oświadczeń:

1. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych rekrutacjach:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy” – w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy.

2. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach” – jeśli w składanych dokumentach zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

Informacja o przetwarzaniu danych osób ubiegających się o zatrudnienie

Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie (01-180), przy ul. Górczewskiej 8 (IBE), jako pracodawca.

Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , lub wysyłając korespondencję na adres siedziby IBE.

Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art. 221 Kodeksu pracy) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b RODO, natomiast inne dane – na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

IBE będzie przetwarzał Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane szczególnych kategorii, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być podmioty lub organy, którym IBE jest zobowiązany lub uprawniony udostępnić dane na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Ponadto mogą być one ujawnione podmiotowi świadczącemu na rzecz IBE usługę dostawy poczty elektronicznej.

Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywanie danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez 6 miesięcy.

Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo poniższe prawa:

1) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) prawo do usunięcia danych osobowych;

5) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych,

ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

Przekazywanie danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza EOG, z wyjątkiem sytuacji koniecznych, tj. z związku z korzystaniem z usługi Google Workspace, z uwagi na przechowywanie danych przez Google w centrach danych zlokalizowanych również poza terytorium EOG. Przekazywanie danych w tym zakresie odbywać się będzie w oparciu o tzw. standardowe klauzule umowne przyjęte przez Komisję Europejską (art. 45 ust. 1 RODO).