Specjalista/Specjalistka ds. promocji w Zespole Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej (IBE/CAiREO/510/Specjalista ds. promocji/0408/BIP)

Instytut Badań Edukacyjnych (IBEjest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy, systemem kwalifikacji oraz rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia ponad 300 osób: socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Nasi eksperci posiadają bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, agencjach badawczych oraz organizacjach pozarządowych, współpracę z partnerami społecznymi i biznesem.

Obecnie, z uwagi na rozwój Instytutu Badań Edukacyjnych, nowe obszary merytoryczne i intensyfikację działalności poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalista/Specjalistka ds. promocji

w Zespole Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej

Miejsce pracy: Warszawa

Nr ref. :IBE/CAiREO/510/Specjalista ds. promocji/0408/BIP

Główne obowiązki na stanowisku

Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalisty/Specjalistki ds. promocji w Zespole Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej (CAiREO) * będzie odpowiedzialna za wykonywanie zadań takich jak:

  • realizacja działań promocyjnych dotyczących projektów CAiREO,
  • planowanie strategii działań promocyjnych projektów we współpracy z koordynatorami projektów oraz Działem Medialnym Instytutu
  • opracowywanie materiałów informacyjnych i promocyjnych dotyczących poszczególnych projektów, działań oraz inicjatyw CAiREO
  • opracowywanie i redakcja informacji prasowych, opisów projektów i sprawozdań,
  • prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych w internecie i mediach społecznościowych.
  • samodzielne opracowywanie koncepcji projektów/programów, organizowanie pracy projektowej, spotkań, bieżąca obsługa projektów, prowadzenie korespondencji wewnętrznej oraz zewnętrznej związanej z realizacją i rozliczaniem projektów/zadań
  • wykonywanie innych zadań́ zleconych przez Kierownika Zespołu.

Zespół Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej będzie odpowiadać za realizację zaplanowanych zadań w zakresie rozwoju edukacji obywatelskiej w Polsce w ramach edukacji formalnej i nieformalnej oraz jej popularyzacji, a także zapewnienia wsparcia eksperckiego i doradczego z tych obszarów, a w szczególności:

  • zapewnienie wsparcia eksperckiego projektów i programów z zakresu edukacji obywatelskiej;
  • prowadzenie działań informacyjnych i popularyzujących rozwój kompetencji podstawowych i przekrojowych w społeczeństwie ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji obywatelskich i społecznych;
  • rozwijanie narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych z obszaru kompetencji podstawowych i przekrojowych ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji obywatelskich i społecznych;
  • współpraca z krajowymi i zagranicznymi podmiotami w obszarze rozwijania kompetencji podstawowych i przekrojowych ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji obywatelskich i społecznych, w tym poprzez wspólną realizację przedsięwzięć oraz wsparcie projektów o wysokiej wartości dodanej realizowanych przez te podmioty;
  • realizowanie projektów wspierających rozwój aktywności obywatelskiej uczniów i studentów ze szczególnym uwzględnieniem działań w obszarach: społecznym, politycznym, kulturalnym i ekologicznym;
  • zapewnienie wsparcia konsultacyjno-doradczego w obszarze rozwoju edukacji obywatelskiej w systemie oświaty i szkolnictwa wyższego;
  • prowadzenie analiz związanych z rozwojem i wdrażaniem edukacji obywatelskiej na każdym poziomie edukacji oraz wśród dorosłych;
  • prowadzenie badań naukowych z obszaru edukacji obywatelskiej;
  • współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami państwowymi i samorządowymi w obszarze rozwoju i wdrażania nowych rozwiązań w ramach edukacji obywatelskiej w Polsce.

Wymagania:

  • wykształcenie: wyższe (preferowane: marketing, dziennikarstwo, PR, filologia polska)
  • minimum 3-letnie doświadczenie w pracy z zakresu promocji i komunikacji
  • minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w samodzielnym przygotowywaniu i realizacji projektów;
  • mile widziane doświadczenie zawodowe w organizacjach trzeciego sektora (fundacje, stowarzyszenia)
  • umiejętność koordynacji i zarządzania projektami
  • doskonała znajomość języka polskiego i tzw. „lekkie pióro”,
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej, odpowiedzialność, samodzielność, skrupulatność, umiejętność pracy pod presją czasu, systematyczność, kreatywność, zaangażowanie.

Dodatkowym atutem będzie:

  • doświadczenie w realizowaniu kampanii edukacyjnych.

Oferujemy:

  • realizację rozwoju zawodowego w innowacyjnym przedsięwzięciu;
  • elastycznośći samodzielność działania w odniesieniu do zakresu zadań;
  • pracę w instytucie badawczym o długiej tradycji i bogatym doświadczeniu;
  • współpracę z najlepszymi badaczami i ekspertami w swoich dziedzinach;
  • możliwość rozwoju i awansu.

Warunki zatrudnienia:

  • zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu
  • system czasu pracy: podstawowy w “trybie hybrydowym” z możliowścią pracy w systemie zadaniowym;
  • umowa na 3-miesięczny okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony;
  • wynagrodzenie: 6 500.00 zł - 7 000.00 zł brutto uzależnione od zakresu kompetencji i doświadczenia zawodowego;
  • możliwość nagród okresowych za wyniki i osiągnięcia.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 15.08.2022 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule Nr ref.: IBE/CAiREO/510/Specjalista ds. promocji/0408/BIP

Informujemy, że po etapie analizy aplikacji, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i kandydatkami.

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje politykę równych szans w zatrudnieniu.

Prosimy kandydatów i kandydatki o dołączenie Oświadczeń:

1.   Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych rekrutacjach:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy” – w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy.

2.   Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach” – jeśli w składanych dokumentach zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

Informacja o przetwarzaniu danych osób ubiegających się o zatrudnienie

Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie (01-180), przy ul. Górczewskiej 8 (IBE), jako pracodawca.

Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , lub wysyłając korespondencję na adres siedziby IBE.

Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art. 221 Kodeksu pracy) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b RODO, natomiast inne dane – na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

IBE będzie przetwarzał Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane szczególnych kategorii, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być podmioty lub organy, którym IBE jest zobowiązany lub uprawniony udostępnić dane na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Ponadto mogą być one ujawnione podmiotowi świadczącemu na rzecz IBE usługę dostawy poczty elektronicznej.

Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywanie danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez 6 miesięcy.

Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo poniższe prawa:

1) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) prawo do usunięcia danych osobowych;

5) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych,

ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

Przekazywanie danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza EOG, z wyjątkiem sytuacji koniecznych, tj. z związku z korzystaniem z usługi Google Workspace, z uwagi na przechowywanie danych przez Google w centrach danych zlokalizowanych również poza terytorium EOG. Przekazywanie danych w tym zakresie odbywać się będzie w oparciu o tzw. standardowe klauzule umowne przyjęte przez Komisję Europejską (art. 45 ust. 1 RODO).

Dodatkowe informacje