Oferta pracy: INFORMATYK

W związku z realizacją projektu systemowego finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” Instytut Badań Edukacyjnych poszukuje pracownika na stanowisko informatyka – webmastera.

Wymagania wobec kandydatów:

  • Ÿ  wykształcenie wyższe,
  • Ÿ  znajomość systemów Linux,
  • Ÿ  podstawowa znajomość windows server (w tym AD),
  • Ÿ  znajomość systemów z rodziny win7/8/10,
  • Ÿ  znajomość bash,
  • Ÿ  umiejętność konfiguracji serwerów webowych apache, nginx,
  • Ÿ  podstawowa znajomość protokołów i urządzeń sieciowych (switche, wifi, router),
  • Ÿ  podstawowa znajomość serwerów bazodanowych (mysql, postgresql, sqlserver),
  • Ÿ  chęć do nauki
  • Ÿ  wysokie umiejętności komunikacyjne,
  • Ÿ  samodzielność w realizacji zadań, skrupulatność i terminowość,
  • Ÿ  dobra znajomość języka angielskiego.

Wymagania dobrze widziane wobec kandydatów:

  • znajomość wirtualizacji (libvirt/proxmox),
  • znajomość sieci SAN (macierze, switche FC, iSCSII),
  • znajomość serwerów pocztowych (postfix, dovecot),
  • znajomość zagadnień monitoringu i bezpieczeństwa (firewall, IDS/IPS, monitorowanie sieci, urzadzeń, serwerów),
  • znajomość protokołów dhcp, dns, ntp, smtp, imap, pop3, tls, snmp,
  • znajomość języków skryptowych (przede wszystkim php, js, oraz innych awk,python, perl),
  • znajomość Debian/Ubuntu/CentOS,
  • Ÿdwuletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,

Główny zakres obowiązków:

·         Zapewnienie poprawnego działania i bieżące utrzymanie sieci i serwerów,

·         administrowanie serwerami, usługami świadczonymi przez serwery, w tym: instalacja i konfiguracja oprogramowania oraz aktualizacja oprogramowania systemowego,

·         zapewnienie i nadzorowanie bezpieczeństwa systemów informatycznych w tym monitorowanie stanu zasobów i usuwanie awarii, tworzenie kopii bezpieczeństwa, kopii dzienników systemów, aktualizacja instalacji i konfiguracja oprogramowania wpływającego na bezpieczeństwo systemów,

·         współpraca przy planowaniu rozwoju i rozbudowy sieci  oraz istniejących systemów,

·         wdrażanie i rozbudowa infrastruktury sieciowo-serwerowej oraz systemów informatycznych,

·         prowadzenie dokumentacji w zakresie wyznaczonych zadań,

·         monitorowanie, zarządzanie i prowadzenie dokumentacji centralnej infrastruktury sieciowej,

·         wykonywanie innych zadań wynikających z poleceń bezpośredniego przełożonego.

Umowa o pracę w wymiarze 1 etatu na okres próbny z perspektywą zawarcia kolejnej umowy na czas określony do końca trwania projektu (czerwiec 2018).

Zgłoszenia z dopiskiem „Zgłoszenie na stanowisko: INFORMATYK” wraz z CV  i listem motywacyjnym prosimy nadsyłać DO DNIA 16 czerwca 2016 roku pocztą elektroniczną na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 lub pocztą zwykłą na adres:

Instytut Badań Edukacyjnych

ul. Górczewska 8

01-180 Warszawa

W aplikacji prosimy zawrzeć klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.97 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

IBE zastrzega sobie prawo skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Informację wytworzył: Ewa Ziewiec
Informację udostępniłZbigniew Obłoza
Data wytworzenia: 03.06.2016
Data udostępnienia: 03.06.2016