Specjalista/Specjalistka ds. rozwoju projektów (IBE/ZRP/460/Specjalista ds. rozwoju projektów/0104/BIP)

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. W Instytucie pracuje 280 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Zatrudniamy socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów i politologów. Nasi pracownicy to w większości wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

Obecnie, z uwagi na rozwój projektów krajowych i międzynarodowych, poszukujemy osoby do Zespołu Rozwoju Projektów w IBE na stanowisko:

Specjalista/Specjalistka ds. rozwoju projektów

Miejsce pracy: Warszawa

Nr ref.: IBE/ZRP/460/Specjalista ds. rozwoju projektów/0104/BIP

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozwijanie nowych projektów krajowych i międzynarodowych, w tym współpracę z partnerami instytucjonalnymi i ekspertami indywidualnymi oraz udział w pracach związanych z przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie/granty i ofert konkursowych/przetargowych.

Główne obowiązki:

  • planowanie prac związanych z przygotowywaniem i składaniem ofert przetargowych/konkursowych oraz wniosków o dofinansowanie/granty na projekty krajowe i międzynarodowe,
  • przygotowywanie treści do części pozamerytorycznych oraz merytorycznych (we współpracy z ekspertami z danego obszaru); oferty i wnioski są najczęściej składane w ramach takich programów jak: Twinning, EuropeAid, Erasmus+, Horizon EUROPE itp.,
  • monitorowanie ogłaszanych konkursów i przetargów krajowych i międzynarodowych oraz analizowanie ich regulaminów i wytycznych,
  • inicjowanie i rozwijanie współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi (w języku angielskim) oraz prowadzenie komunikacji mailowej i udział w spotkaniach,
  • aktywne poszukiwanie pomysłów na nowe projekty i źródła finansowania w różnych obszarach działalności Instytutu Badań Edukacyjnych.

Wymagania:

  • co najmniej roczne doświadczenie w pozyskiwaniu, realizacji lub rozliczaniu projektów krajowych i/lub międzynarodowych,
  • znajomość krajowych i międzynarodowych programów (np. Twinning, EuropeAid, PO WER, PO IR, Erasmus+, Horizon 2020 itp.) współfinansowanych ze środków unijnych oraz podstawowych zasad ich realizacji,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu dobrym w mowie i piśmie,
  • proaktywność i umiejętność szukania rozwiązań,
  • wysoki poziom odpowiedzialności za powierzane zadania,
  • bardzo dobra organizacja pracy (mile widziana umiejętność koordynacji prac grupy osób oraz umiejętność zaplanowania procesu przygotowania oferty/wniosku, nadzorowanie zgodności prac z harmonogramem i rozdzielanie zadań),
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • łatwość w pisaniu tekstów i formułowaniu argumentów,
  • łatwość w nawiązywaniu współpracy i prowadzeniu bieżącej komunikacji,
  • Praktyczna znajomość obsługi pakietu MS Office.

Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie w przygotowywaniu ofert/wniosków w obszarze edukacji i/lub rynku pracy,
  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej, firmach consultingowych lub organizacjach pozarządowych,
  • doświadczenie pozyskiwaniu, realizacji lub rozliczaniu projektów badawczo-rozwojowych,
  • doświadczenie w komercjalizacji wyników badań naukowych.

Oferujemy:

  • pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole,
  • wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do zakresu zadań,
  • pakiet benefitów, tj. karta Fit Profit, ZFŚS,
  • możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej medycyny pracy,
  • pracę w instytucie badawczym o długiej tradycji i bogatym doświadczeniu,
  • współpracę z najlepszymi badaczami i ekspertami w swoich dziedzinach,
  • możliwość rozwoju i awansu.

Warunki zatrudnienia:

  • zatrudnienie na umowę o pracę
  • wymiar etatu: 1.00
  • system czasu pracy: podstawowy (aktualnie praca w „systemie hybrydowym”),
  • wynagrodzenie zasadnicze w przedziale: 5 500.00 – 6 000.00 zł brutto z możliwością podwyżki,
  • możliwość nagród okresowych za wyniki i osiągnięcia,
  • pierwsza umowa na 3-miesięczny okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV zawierającego także podsumowanie profilu/celów zawodowych kandydata oraz listu motywacyjnego w terminie do 19.04.2022 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Prosimy o wpisanie w tytule e-maila nr ref.: IBE/ZRP/460/Specjalista ds. rozwoju projektów/0104/BIP

Po etapie analizy aplikacji, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i kandydatkami.

Prosimy kandydatów i kandydatki o dołączenie Oświadczeń:

1.  Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych rekrutacjach:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy” – w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez IBE przez okres najbliższych 6 miesięcy.

2. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach” – jeśli w składanych dokumentach zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

Informacja o przetwarzaniu danych osób ubiegających się o zatrudnienie

Administrator

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Badań Edukacyjnych z siedzibą w Warszawie (01-180), przy ul. Górczewskiej 8 (IBE), jako pracodawca.

Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , lub wysyłając korespondencję na adres siedziby IBE.

Cel i podstawy przetwarzania

Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (art. 221 Kodeksu pracy) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego (art. 6 ust. 1 lit. b RODO, natomiast inne dane – na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

IBE będzie przetwarzał Państwa dane osobowe, także w kolejnych naborach pracowników, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę (art. 6 ust. 1 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Jeżeli w dokumentach zawarte są dane szczególnych kategorii, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (art. 9 ust. 2 lit. a RODO), która może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być podmioty lub organy, którym IBE jest zobowiązany lub uprawniony udostępnić dane na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Ponadto mogą być one ujawnione podmiotowi świadczącemu na rzecz IBE usługę dostawy poczty elektronicznej.

Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.

W przypadku wyrażonej przez Państwa zgody na wykorzystywanie danych osobowych dla celów przyszłych rekrutacji, Państwa dane będą wykorzystywane przez 6 miesięcy.

Prawa osób, których dane dotyczą

Mają Państwo poniższe prawa:

1) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

2) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

4) prawo do usunięcia danych osobowych;

5) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych,

ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

Przekazywanie danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza EOG, z wyjątkiem sytuacji koniecznych, tj. z związku z korzystaniem z usługi Google Workspace, z uwagi na przechowywanie danych przez Google w centrach danych zlokalizowanych również poza terytorium EOG. Przekazywanie danych w tym zakresie odbywać się będzie w oparciu o tzw. standardowe klauzule umowne przyjęte przez Komisję Europejską (art. 45 ust. 1 RODO).