Konkurs na przeprowadzenie badania naukowego: "Społeczne i ekonomiczne uwarunkowania wyborów osób w wieku 19-30 lat dotyczących studiowania"

Szanowni Państwo,

w związku z pytaniami do postępowania, Zamawiający publikuje odpowiedzi oraz zmodyfikowane dokumenty. W załączonym archiwum znajdują się: zmodyfikowana treść Ogłoszenia oraz aktualne Opis Przedmiotu Zamówienia i Deklaracja Uczestnictwa, natomiast odpowiedzi na pytania znajdują się w pliku PDF.


Informację wytworzył: Paweł Sadło
Informację udostępnił: Kacper Syguła
Informację zmodyfikował:
Data wytworzenia: 8.01.2014
Data udostępnienia: 9.01.2014
Data modyfikacji:

 


 

 

Instytut Badań Edukacyjnych

Ogłasza konkurs ofert na przeprowadzenie usługi w zakresie badania naukowego  pn

„Społeczne i ekonomiczne uwarunkowania wyborów osób w wieku 19-30 lat dotyczących studiowania”

TERMIN SKŁADANIA APLIKACJI:.

Ofertę w formie pisemnej należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Sekretariacie Zamawiającego – ul. Górczewska 8, Warszawa, do dnia  13 stycznia 2014 r. do godziny 15:00

 

Szczegółowy opis usługi  znajduje się w załączniku nr 1 do niniejszego ogłoszenia.

I.                   Wykonawca powinien dysponować odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania usługi naukowo-badawczej (Zespołem badawczym), co najmniej dziesięciu osób i nie więcej niż piętnastu, z których co najmniej siedem posiada stopień doktora nauk ekonomicznych lub socjologii oraz:

a.       zespół posiada osiągnięcia naukowe (w rozumieniu rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym (Dz. U. z 2012 r.,   poz. 877), sumarycznie wynoszące min. 300 pkt (obliczonych zgodnie z metodą opisaną w powyższym rozporządzeniu). Osiągnięcia te muszą dotyczyć każdej z następujących dziedzin:

                                                               i.      analiz szkolnictwa wyższego,

                                                             ii.      analiz rynku pracy w powiązaniu z wykształceniem,

                                                           iii.      metod ilościowych i jakościowych w badaniach ekonomicznych,

                                                           iv.      analiz mikroekonometrycznych,

                                                             v.      metod ekonomii eksperymentalnej lub wyboru warunkowego,

                                                           vi.      przestrzennych analiz zjawisk ekonomicznych (w szczególności z zastosowaniem narzędzi ekonometrii przestrzennej).

b.      Zespół legitymuje się udziałem w badaniach naukowych, przy czym:

                                                               i.      co najmniej trzy osoby uczestniczyły  w realizacji przynajmniej jednego projektu badawczego o zasięgu międzynarodowym dotyczącym szkolnictwa wyższego lub zależności między kształceniem a rynkiem pracy,

                                                             ii.      co najmniej trzy osoby wykonywały badania oparte na statystyczno-ekonometrycznych analizach ilościowych dotyczące szkolnictwa wyższego lub zależności między kształceniem a rynkiem pracy,

                                                           iii.      co najmniej trzy osoby uczestniczyły w projekcie badawczym wymagającym projektowania terenowych badań ilościowych dotyczące szkolnictwa wyższego lub zależności między kształceniem a rynkiem pracy,

                                                           iv.      co najmniej trzy osoby uczestniczyły w projekcie wymagającym projektowania terenowych badań jakościowych dotyczące szkolnictwa wyższego lub zależności między kształceniem a rynkiem pracy.

 

II.                  Podmioty zainteresowane w realizacji niniejszego badania mają obowiązek przesłać na adres IBE lub osobiście złożyć w Kancelarii pod rygorem nieważności pisemną Deklarację uczestnictwa wraz z wyceną realizacji badania sporządzoną zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia oraz:

1)      W przypadku osób prawnych lub jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną  Deklaracja powinna zostać podpisana przez osobę upoważnioną do jej reprezentacji a do Deklaracji należy dołączyć aktualny odpis z właściwego rejestru lub ewidencji.

2)      W przypadku składania Deklaracji przez grupę osób fizycznych powinna ona zostać podpisana przez te osoby lub przez wskazanego przez nie pełnomocnika. Wówczas do Deklaracji należy dołączyć dokument potwierdzający należyte umocowanie pełnomocnika, podpisane przez w/w osoby, z którego powinno wynikać upoważnienie do złożenia oferty (w rozumieniu art. 66 k.c.) w imieniu w/w osób na warunkach określonych w przedmiotowym ogłoszeniu, w tym do złożenia oferty cenowej na realizację przedmiotowego badania;

3)     W celu potwierdzenia posiadania wymaganego doświadczenia Podmioty zainteresowane realizacją badania mają obowiązek złożyć:

Informację o posiadanym Zespole Badawczym, z której treści wynikać będzie posiadanie przez jego członków kwalifikacji opisanych w pkt I powyżej. Informację należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego ogłoszenia. Informacja musi zawierać w szczególności wykaz publikacji każdego z członków zespołu badawczego, który będzie pozwalał na weryfikację warunków określonych w rozdziale I lit. a ogłoszenia oraz wykaz przeprowadzonych badań każdego z członka zespołu badawczego, wraz z ich krótką charakterystyką, która będzie pozwalała na weryfikację warunków określonych w pkt I lit. b ogłoszenia.

 

4)     W celu przedstawienia merytorycznych propozycji i założeń realizacji badania:

 

a.       Operacjonalizację celów badania (poprzez przygotowanie roboczych celów badania i wstępnych hipotez, potwierdzonych krótkim przeglądem literatury, które będą odzwierciedlać podstawowe problemy badania i potrzeby Zamawiającego).

b.      Wskazanie źródeł danych zastanych, które będą pomocne przy realizacji zamawianej usługi z udokumentowaniem ich przydatności. 

c.       Propozycję zawartości raportów metodologicznych, która będzie zgodna z podstawowymi wytycznymi dotyczącymi raportów metodologicznych wskazanych w rozdziale IV ust. 2 za wyjątkiem pkt. „d” opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do ogłoszenia)

d.      Wykaz odbytych przez członków zespołu staży naukowych wraz z krótką ich charakterystyką pozwalającą na ocenę w ramach kryterium 1 a) (poniżej)

 

5)     W przypadku braków lub niejasności w dokumentach, o których mowa w powyżej IBE wezwie do ich uzupełnienia bądź wyjaśnienia, wyznaczając każdorazowo termin nie dłuższy niż 3 dni od dnia wysłania wezwania za pośrednictwem poczty elektronicznej.

6)     Ocenie merytorycznej będą podlegały tylko Deklaracje, w których wykazano spełnienie warunków formalnych określonych w pkt I powyżej.

7)     IBE zastrzega sobie prawo do anulowania Konkursu na każdym etapie bez jakiegokolwiek prawa do odszkodowania czy zwrotu kosztów dla podmiotów w nim startujących.

 

III.             Instytut Badań Edukacyjnych dokona wyboru Wykonawcy niniejszego badania na podstawie złożonych Deklaracji kierując się opisanymi poniżej kryteriami:

Kryteria oceny :

 

 

 

Kryterium/podkryterium

 

Maksymalna liczba punktów

1.

Oferta merytoryczna

60 %

a)

Operacjonalizacja celów badania (poprzez przygotowanie roboczych celów badania i wstępnych hipotez, potwierdzonych krótkim przeglądem literatury, które będą odzwierciedlać podstawowe problemy badania i potrzeby Zamawiającego)

10%

b)

Przygotowanie propozycji zawartości raportów metodologicznych

20%

c)

Zespół badawczy

30%

 

Oferta cenowa

 

2.

Cena

40%

 

RAZEM

 

100%

 

                     

                          

Kryterium nr 1: oferta merytoryczna                    

a)      Operacjonalizacja celów badania (poprzez przygotowanie roboczych celów badania i wstępnych hipotez, potwierdzonych krótkim przeglądem literatury, które będą odzwierciedlać podstawowe problemy badania i potrzeby Zamawiającego) – z wagą 10 %

¾     Członek komisji przyzna 10 pkt % , jeśli oferta zawiera robocze cele badania i wstępne hipotezy, które będą odzwierciedlać podstawowe problemy badania i potrzeby Zamawiającego,

¾     Członek komisji przyzna 5 pkt % , jeśli oferta zawiera robocze cele badania i wstępne hipotezy, które w znacznym stopniu będą odzwierciedlać podstawowe problemy badania i potrzeby Zamawiającego,

¾     Członek komisji przyzna 0 pkt %, jeśli oferta zawiera robocze cele badania i wstępne hipotezy  które w niewielkim stopniu odzwierciedlają  podstawowe problemy badania i potrzeby Zamawiającego,

b)     Przygotowanie propozycji zawartości raportów metodologicznych, o których mowa w rozdziale IV zadanie 7 „b” opisu przedmiotu zamówienia- z wagą 20 %, w tym:

¾     Członek komisji przyzna 20 pkt %  jeśli oferta zawiera logiczną, spójna i kompletną propozycję raportów metodologicznych, zgodną z  opisem w rozdziale IV ust. 2 pkt. a, b, c, e  opisu przedmiotu zamówienia

¾     Członek komisji przyzna 15 pkt %  jeśli w ofercie jeden z ww. punktów zostanie opisany w niezadawalający sposób

¾     Członek komisji przyzna 10 pkt % jeśli w ofercie dwa  z ww. punktów zostaną opisane w niezadawalający sposób

¾     Członek komisji przyzna 5 pkt % jeśli w ofercie trzy  z ww. punktów zostaną opisane w niezadawalający sposób

¾     Członek komisji przyzna 0 pkt % jeśli w ofercie żaden  z ww. punktów nie zostanie opisany w zadawalający sposób

c)      Ocena zespołu – z wagą 30 %, w tym:

a.       Dorobek naukowy członków zespołu – mierzony sumaryczną liczbą punktów ustaloną zgodnie z wykazem czasopism naukowych wg Komunikatu Ministra wydanego na podstawie § 14 ust. 2 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym (Dz. U. 2012 r.  poz. 877) oraz punktacji za monografie z powyższego rozporządzenia. Publikacja w czasopiśmie nie ujętym w wykazie A, B, C nie jest punktowana. Publikacje, których autorami jest więcej niż jedna osoba z zespołu liczone są tylko raz.

b.       Udział w  projektach obejmujących badania naukowe dotyczące szkolnictwa wyższego lub zależności między kształceniem a rynkiem pracy, na realizację których środki finansowe zostały przyznane w ramach międzynarodowych lub zagranicznych postępowań konkursowych  – 20 pkt. % za każdy projekt (przy czym projekty, w których brała udział więcej niż jedna osoba z zespołu liczone są tylko raz).

c.       Udział w  projektach obejmujących badania naukowe, dotyczące szkolnictwa wyższego lub zależności między kształceniem a rynkiem pracy, na realizację których środki na badania zostały przyznane w ramach krajowych postępowań  konkursowych  – 5 pkt. % za każdy projekt (przy czym projekty w których brała udział więcej niż jedna osoba z zespołu liczone są tylko raz).

d.       Udział w zagranicznych stażach naukowych o długości minimum dwóch miesięcy  – 3 pkt. % za każdy staż.

 

Punkty w ramach niniejszego kryterium zostaną przyznane z uwzględnieniem wagi kryterium według następującego wzoru:

 

Punkty uzyskane przez zespół w danej ofercie

_______________________________________

 Punkty uzyskane w najwyżej ocenionej ofercie

 

X  30% =

 

punkty procentowe  przyznane ofercie ocenianej w kryterium Ocena zespołu

 

Kryterium nr  2 : Cena – waga 40 %

W kryterium cena - najwyższą liczbę punktów (40 pkt. %), otrzyma oferta tego Wykonawcy, który zaproponował najniższą cenę brutto za realizację badania, a każda następna odpowiednio mniej zgodnie ze wzorem:

 

 

cena oferty najniżej skalkulowanej

--------------------------------------------  x 40 % = punkty procentowe oferty ocenianej

cena oferty ocenianej

 

 

1.        W każdym z kryteriów ocena będzie dokonana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

2.        W pierwszej kolejności Zamawiający dokona oceny części merytorycznej oferty.

3.        Punkty otrzymane w kryterium 1, podczas oceny indywidualnej, zostaną do siebie dodane a następnie podzielone przez liczbę oceniających. Wynik będzie liczbą punktów jaką otrzymała oferta w danym kryterium. Suma wyników ocen w poszczególnych kryteriach będzie oceną jaką uzyskała oferta merytoryczna.

4.        Ocena części oferty cenowej będzie dokonana tylko dla tych ofert, które za kryteria merytoryczne uzyskały 40 i więcej punktów procentowych (na 60 możliwych). Oferty, które otrzymały mniej niż 40 punktów procentowych zostaną odrzucone.

5.        Suma wyników ocen w poszczególnych kryteriach będzie oceną jaką uzyskała oferta.

6.        Zamawiający wybierze Wykonawcę, którego oferta uzyskała największą liczbę punktów. Zostanie on zaproszony zawarcia umowy na realizację badania.

 

Umowa na realizację usługi zostanie zawarta z wybranym wykonawcą zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszego ogłoszenia.


 

Informację wytworzył: Kacper Syguła
Informację udostępnił: Kacper Syguła
Data wytworzenia: 24.12.2013
Data udostępnienia: 24.12.2013



Załączniki:
Pobierz plik (zalacznik nr 2 Deklaracja uczestnictwa.docx)Deklaracja Uczestnictwa[Załącznik nr 2]15 Kb
Pobierz plik (zał. nr 4 umowa badanie naukowe SiEUW 20131223 (2).doc)Formularz Umowy[Załącznik nr 4]172 Kb
Pobierz plik (zalacznik nr 3 informacja o posiadanym zespole badawczym.doc)Informacja o posiadanym zespole badawczym[Załącznik nr 3]35 Kb
Pobierz plik (odpowiedzi na pytania szkolnictwo wyzsze.pdf)Odpowiedzi na pytania 9_01_2014[9_01_2014]152 Kb
Pobierz plik (zalacznik nr 1 - opis przedmiotu zamowienia (1)-1.doc)Opis Przedmiotu Zamówienia[Załącznik nr 1]225 Kb
Pobierz plik (poprawka 8_01_2014.zip)Załączniki do postępowania 9_01_2014[9_01_2014]134 Kb

Dodatkowe informacje