KONKURS NA PRACE EKSPERCKIE - Przygotowanie raportów uzupełniających do MONOGRAFII POWIATOWYCH powiatu pruszkowskiego i powiatu głogowskiego
Zamówienie o wartości szacunkowej przedmiotu zamówienia poniżej 14 000 Euro
KONKURS NA PRACE EKSPERCKIE
Przygotowanie raportów uzupełniających do MONOGRAFII POWIATOWYCH powiatu pruszkowskiego i powiatu głogowskiego
Konkurs dotyczy prac eksperckich obejmujących przygotowanie raportu uzupełniającego raport monograficzny powiatu pruszkowskiego oraz raport monograficzny powiatu głogowskiego.
KONTEKST PRAC EKSPERCKICH
Raporty monograficzne powstały w ramach projektu „Przygotowanie monografii powiatowych”. Ich celem była charakterystyka sytuacji w powiatach wybranych do badania "Badanie Ekonomicznych uwarunkowań Celów i Kierunków alokacji nakładów na Edukację Realizowanych przez podmioty publiczne i prywatne w Polsce (BECKER)", wśród nich powiatu pruszkowskiego i powiatu głogowskiego, których dotyczy niniejsze zamówienie. Raporty monograficzne mają stałą strukturę (przedstawioną w załączniku nr 1).
W ramach prac związanych z realizacją powyższego projektu został zebrany również szereg dokumentów oraz przeprowadzono wywiady z przedstawicielami samorządów i lokalnymi liderami (szczegółowy spis dokumentów oraz przeprowadzonych wywiadów, których wymagano znajduje się w załączniku nr 2).
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Przedmiotem prac eksperckich jest przygotowanie raportów uzupełniających raporty monograficzne powiatu pruszkowskiego i powiatu głogowskiego.
Celem raportu uzupełniającego sporządzonego dla danego powiatu, a w przypadku powiatów ziemskich również wchodzących w jego skład gmin jest przedstawienie obiektywnej, opartej na dostępnych danych sytuacji systemu edukacji na ich terenie w kontekście szerszej charakterystyki demograficznej, ekonomicznej, społecznej i kulturowej.
Po drugie, raport uzupełniający powinien identyfikować główne problemy edukacyjne i wychowawcze widziane z perspektywy lokalnych liderów.
Zadaniem Eksperta jest w szczególności
- Uzupełnienie danych zastanych w części zbieranej z BDL GUS (informacje o tych danych zawiera załącznik nr 3) i analiz o rok 2012;
- Przeprowadzenie desk research i powiązanie informacji zawartych w zebranych dokumentach oraz przeprowadzonych wywiadach (wskazanych w załączniku nr 2) z danymi ilościowymi.
- Zidentyfikowanie na podstawie analizy zebranego materiału najważniejszych problemów związanych z organizacją i finansowaniem systemu edukacji, na jakie wskazują dokumenty i wywiady zebrane w analizowanych powiatach (i gminach w przypadku powiatów ziemskich).
- Przygotowanie raportu uzupełniającego do raportu monograficznego, w którym problemy te zostaną szczegółowo opisane i udokumentowane.
Schemat raportu uzupełniającego powinien zachowywać wskazania co do schematu w raportach monograficznych (załącznik nr 1), przy czym rozłożenie treści powinno być podporządkowane analizowanym problemom.
Raporty uzupełniające powinny charakteryzować się: poprawnością logiczną, ścisłością naukową, poprawnością metodologiczną, poprawnością językową i przystępnością ujęcia pisarskiego.
Produkty muszą być zgodne z zasadami wizualizacji i promocji opisanymi w załączniku nr 4.
Raport uzupełniający nie powinien liczyć mniej niż 80 stron bez załączników. Raport uzupełniający nie powinien przekraczać 120 stron bez załączników. Grafiki, tabele i wykresy nie powinny przekraczać 30% objętości raportu.
ETAPY ZLECENIA I TERMIN REALIZACJI
Zamówienie składa się z następujących etapów (podanych wraz z terminami ich wykonania i udziałem w wartości umowy)
- Wstępna analiza dokumentów, wywiadów i danych i na jej podstawie przedstawienie Zamawiającemu w wersji pisemnej oraz na spotkaniu najważniejszych problemów związanych z organizacją i finansowaniem systemu edukacji, które będą podstawowym tematem raportów uzupełniających raporty monograficzne oraz struktury raportu uzupełniającego (30 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy; 5% wartości umowy);
- Przekazanie opracowanej przy współpracy z Zamawiającym ostatecznej listy problemów będących przedmiotem analizy w uzupełniających raportach monograficznych oraz struktury uzupełniających raportów monograficznych (45 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy; 10% wartości umowy);
- Przygotowanie wstępnych wersji uzupełniających raportów monograficznych, zgodnych ze strukturą i zawartością problemową zaakceptowaną przez Zamawiającego (70 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy, 25% wartości umowy);
- Poprawienie uzupełniających raportów monograficznych zgodnie z uwagami Zamawiającego i przedstawienie ich finalnej wersji (100 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy; 60% wartości umowy);
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłaszania uwag do raportu i jego kolejnych wersji w ciągu 10 dni roboczych od jego otrzymania.
Każdy etap powinien zakończyć się akceptacją Zamawiającego, wykazaną w protokole zdawczo-odbiorczym.
W przypadku opóźnienia Wykonawcy w realizacji któregokolwiek z etapów przekraczającego 5 dni kalendarzowych Zamawiającemu przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy.
WSPÓŁPRACA Z ZAMAWIAJĄCYM
Wykonawca ma obowiązek ścisłej współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji prac eksperckich. Wykonawca powinien uwzględniać wszelkie uwagi i stanowiska Zamawiającego, które doprecyzowują lub uzupełniają niniejsze zapisy i nie są z nimi sprzeczne.
Wykonawca ma obowiązek uczestniczenia w spotkaniach koordynacyjnych zorganizowanych przez Zamawiającego.
Niezależnie od wskazanych wcześniej wymagań, Wykonawca jest zobowiązany do udzielania Zamawiającemu, na jego żądanie przekazane w dowolnej formie, wszelkich informacji o przebiegu realizacji prac eksperckich.
Wykonawca zobowiązany jest również niezwłocznie, na piśmie, informować Zamawiającego o wszelkich okolicznościach, które mogą mieć wpływ na realizację prac eksperckich, zwłaszcza mających wpływ na terminowość podejmowanych działań.
W ciągu 2 dni roboczych od dnia podpisania umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy w swojej siedzibie:
- Bazy danych o powiatach opisane w załączniku nr 3;
- Księgę wizualizacji;
- Raport monograficzny powiatu pruszkowskiego i raport monograficzny powiatu głogowskiego wraz z odpowiednimi aneksami statystycznymi, przedstawiającymi uporządkowane dane charakteryzujące sytuację powiatu, aneksami metodologicznymi, tabelarycznym aneksem zestawiającym i syntetycznie opisującym projekty edukacyjne finansowane z funduszy strukturalnych bądź innych środków zewnętrznych zrealizowane lub wciąż realizowane na terenie powiatu;
- Transkrypcje i nagrania zogniskowanych wywiadów grupowych przeprowadzonych w powiecie pruszkowskim i powiecie głogowskim z lokalnymi liderami w ramach projektu „Przygotowanie monografii powiatowych”;
- Transkrypcje i nagrania wywiadów przeprowadzonych w ramach projektu „Przygotowanie monografii powiatowych” w powiecie pruszkowskim i powiecie głogowskim z osobami podejmującymi decyzje odnośnie wydatków samorządu powiatowego i gminnego na oświatę;
- Dokumenty, których zebranie było wymagane w ramach projektu „Przygotowanie monografii powiatowych” opisane w załączniku nr 2.
WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:
W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub zespoły, przy czym w przypadku zespołu konieczne jest wskazanie głównego Wykonawcy.
Osoba, a w przypadku zespołu - główny Wykonawca biorący udział w konkursie w chwili składania oferty muszą spełniać, następujące warunki:
- posiadać wykształcenie co najmniej wyższe magisterskie z zakresu ekonomii lub socjologii,
- posiadać doświadczenie w realizacji projektów badawczych, które potwierdzi spełnienie co najmniej jednego z dwóch poniższych warunków:
a) uczestnictwo w realizacji co najmniej 2 projektów badawczych opierających się na metodologii badań jakościowych i w każdym z nich samodzielne napisanie raportu badawczego (bycie autorem lub współautorem raportu);
b) uczestnictwo w realizacji co najmniej 2 projektów badawczych opierających się na analizie danych zastanych i w każdym z nich samodzielne napisanie raportu badawczego (bycie autorem lub współautorem raportu),
- opublikować przynajmniej 1 pracę naukową (artykuł, książka, rozdział w opracowaniu zbiorowym, praca doktorska), której tematyka dotyczyła oświaty, samorządu terytorialnego lub rynku pracy.
- posiadać wiedzę na temat zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego i oświaty, którą potwierdzi spełnienie co najmniej jednego z poniższych warunków:
a) uczestnictwo w realizacji przynajmniej dwóch projektów badawczych dotyczących samorządu terytorialnego, oświaty albo rynku pracy,
b) posiadanie przynajmniej dwuletniego doświadczenia zawodowego w pracy w samorządzie terytorialnym lub w oświacie [Przez >>pracę w oświacie<< należy rozumieć pracę, niezależnie od formy zatrudnienia, w jednym z podmiotów wymienionych w art. 2 pkt 1 – 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. 2004 r., Nr 256, poz. 2572 ze zm.)].
Ocena spełniania ww. warunków zostanie dokonana według formuły “spełnia / nie spełnia” na podstawie załączonych do oferty dokumentów wymienionych w pkt. „Wymagane dokumenty”. Niewykazanie spełniania ww. warunków oznacza wykluczenie Wykonawcy z postępowania. Ocenie podlega wyłącznie osoba głównego Wykonawcy.
Z postępowania konkursowego wyklucza się osoby i firmy, które brały udział w realizacji projektu „Przygotowanie monografii powiatowych” (umowa nr 188/2013).
WYMAGANE DOKUMENTY
- Curriculum Vitae głównego Wykonawcy, zawierające informacje pozwalające na weryfikację wymagań wobec Wykonawcy;
- Co najmniej 10-stronicowe fragmenty 2 raportów opartych na metodologii badań jakościowych, których autorem lub współautorem jest główny Wykonawca biorący udział w konkursie (lub co najmniej 10-stronicowe fragmenty 2 raportów opartych na analizie danych zastanych, których autorem lub współautorem jest główny Wykonawca biorący udział w konkursie);
- Publikacja głównego Wykonawcy (artykuł, książka, rozdział w opracowaniu zbiorowym, praca doktorska), której tematyka dotyczyła oświaty, samorządu terytorialnego lub rynku pracy.
- Cena brutto oferty w złotych polskich.
Usługi świadczone przez ekspertów poprawiających i uzupełniających monografie powiatowe będą rozliczane w ramach umów cywilno-prawnych.
KRYTERIA OCENY OFERT
- Cena brutto oferty w złotych polskich (liczba punktów 30%);
- Fragmenty dwóch raportów lub opracowań naukowych opartych na metodologii badań jakościowych, których autorem lub współautorem jest osoba wskazana, jako główny Wykonawca prac eksperckich (lub fragmenty dwóch raportów lub opracowań naukowych opartych na analizie danych zastanych, których autorem lub współautorem jest osoba wskazana, jako główny Wykonawca prac eksperckich) (liczba punktów 60%);
- Publikacja głównego Wykonawcy (artykuł, książka, rozdział w opracowaniu zbiorowym, praca doktorska), której tematyka dotyczyła oświaty, samorządu terytorialnego lub rynku pracy (liczba punktów 10%).
SPOSÓB, MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT
Oferty należy opisać nazwą i adresem Wykonawcy oraz tytułem zamówienia, a następnie:
- złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Badań Edukacyjnych,
- lub przesłać na adres: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180 Warszawa
- lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .
Oferty należy składać do 17 grudnia 2013 r. Decyduje data wpłynięcia oferty do siedziby zamawiającego.
W Curriculum Vitae prosimy zawrzeć klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do rozstrzygnięcia konkursu (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.97 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Zamawiający skontaktuje się z osobami uznanymi za spełniające w najwyższym stopniu określone wyżej wymienione kryteria.
Zgodnie z postanowieniami art. 4 pkt. 8 do niniejszego postępowania nie stosuje się ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, ze zm.).
Informację wytworzył: Kacper Syguła
Informację udostępnił: Kacper Syguła
Data wytworzenia: 13-12-2013
Data udostępnienia: 13-12-2013